Home

پیگیری موضوع زاینده رود در عالی ترین سطح ملی

مدیرارشد استان اصفهان گفت: با تصویب طرح ۹ ماده ای احیای حوضه آبریز زاینده رود در شورای عالی آب کشور نظر همه مقامات عالی رتبه را به این مقوله بسیار مهم معطوف کردیم و امروز می توانیم اعلام کنیم که موضوع زاینده رود در عالی ترین سطح ملی در حال پیگیری است.

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
پیگیری موضوع زاینده رود در عالی ترین سطح ملی

به گزارش برنا از اصفهان در نشست چهار ساعته اهالی فرهنگ و هنر با استاندار اصفهان مهمترین نظرات و دیدگاههای پیشکسوتان از جمله تسریع در اجرای طرح ۹ ماده ای احیای حوضه آبریز زاینده رود مطرح گردید.

به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان دکتر رسول زرگرپور در نشست صمیمی با پیشکسوتان و اهالی فرهنگ و هنر ضمن استماع نظرات و پیشنهادات هنرمندان و فرهیختگان به بیان چند مورد اساسی در خصوص وضعیت فرهنگی و هنری شهر و استان اصفهان پرداخت و اقدامات انجام شده در خصوص احیای حوضه آبریز زاینده رود را تشریح نمود.

وی با اشاره به برگزاری شورای جهانی صنایع دستی در مهرماه سال جاری به میزبانی اصفهان ، اجرای این رویداد بزرگ فرهنگی را فرصتی برای انعکاس ظرفیت ها و توانمندیهای استان اصفهان در زمینه های فرهنگی و هنری و بویژه صنایع دستی برشمرد و افزود:در این رویداد بزرگ بین المللی ، کشورهای مختلف از قاره های گوناگون صنایع دستی خود را در قالب نمایشگاه عرضه می کنند.

مدیر ارشد استان در ادامه به بحث مهم و اساسی احداث موزه بزرگ اصفهان اشاره نمود و تصریح کرد: جایگاه فرهنگ و هنر و قدمت تاریخی و میراثی اصفهان ایجاب می نمود که موزه ای در شان و منزلت این استان وجود داشته باشد ، لذا با پیگیریهای بسیار زیاد و هزینه ای بالغ بر دو هزار و پانصد میلیارد ریال ، کارخانه تاریخی ریسباف برای این منظور در نظر گرفته شد.

استاندار اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه این کارخانه متعلق به بانک ملی بود ،وزارت راه و شهرسازی با فروش مستغلات در شهرهای مختلف وجه آن رادر اختیار بانک قرار داد و زمینه برای احداث موزه بزرگ اصفهان با طراحی منحصر به فرد فراهم گردید و به زودی سند آن در اختیار دستگاه ذیربط قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: در بدو ورود اینجانب به استان شاهد تعطیلی بعضی از انجمن های علمی و فرهنگی در استان بودم که این نیز مناسب با شان و جایگاه فاخر استان اصفهان نبود لذا اهتمام مدیریت استان بر راه اندازی این انجمن ها از جمله انجمن مفاخر و انجمن کتابخانه ها و ... منتج به نتیجه شد و امروز شاهد فعالیت مثمر ثمر همه این انجمن ها هستیم.

دکتر زرگرپور ضمن گلایه از برگزاری برخی مراسم ها تحت عنوان تجلیل از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بدون در نظر گرفتن شان و جایگاه آنان اظهار داشت: گاهی مشاهده می گردد برخی هنرمندان با شهرت بین المللی و صبغه جهانی در جلسه ای محدود مورد تجلیل قرار می گیرندو شان آنان رعایت نمی گردد که این موضوع باعث نگرانیهایی شده است.

استاندار اصفهان اظهار داشت: به شهردار اصفهان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید شده که تجلیل از هنرمندان بایستی ، باشکوه و با محتوای کامل و با حضور مقامات و در شان آنان برگزار گردد.

دکتر زرگرپور با بیان یکی دیگر از اقدامات انجام شده ، در خصوص پاسداشت فرهنگ و هنر و میراث فرهنگی به تشکیل هیات امنای مجموعه ی فرهنگی و تاریخی میدان حضرت امام (ره) برای اولین بار اشاره نمود و اظهار داشت: جهت ساماندهی وضعیت این مجموعه ی جهانی جلسات مختلفی تشکیل شد و مقرر گردید تمامی مغازه ها در این میدان ساماندهی شده و با یکسان سازی تابلوها و چادرها صرفاً صنایع دستی و سنتی و سوغات اصیل اصفهان را با کیفیت بالا عرضه نمایند.

مطالبه قاطبه هنرمندان در جهت تسریع در احیای حوضه آبریز زاینده رود

استاندار اصفهان با اشاره به مطالبه هنرمندان ، فرهنگیان و سایر اقشار جامعه در خصوص اجرای کامل طرح ۹ ماده ای احیای حوضه آبریز زاینده رود که منجر به پایداری آب در این رودخانه خواهد شد تاکید نمود: اینجانب شب و روزم با فکر احیای این حوضه آبریز سپری می شود و لحظه ای از این دغدغه مهم غافل نمی شوم.

مدیرارشد استان تصریح نمود: خوشبختانه با پیگیریهای مستمر موفق شدیم با تصویب طرح ۹ ماده ای احیای حوضه آبریز زاینده رود در شورای عالی آب کشور نظر همه مقامات عالی رتبه را به این مقوله بسیار مهم معطوف نماییم و امروز می توانیم اعلام کنیم که موضوع زاینده رود در عالی ترین سطح ملی در حال پیگیری است.

استاندار اصفهان در پایان اظهار داشت : گرچه خشکسالی امسال حاکم بر استان اصفهان و حتی سرشاخه های زاینده رود در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است ولی میتوانیم ادعا کنیم ظرف ۳ سال گذشته به اندازه ۲۰ سال قبل در خصوص احیای رودخانه زاینده رود کار شده است و همه مردم و مسئولین موظف هستیم مسائل زاینده رود را با حساسیت و با همگرایی به پیش ببریم.

 

پیگیری موضوع زاینده رود در عالی ترین سطح ملی