هوشیاری شرکت فروشنده باعث ناکامی کلاهبردار شد

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
هوشیاری شرکت فروشنده باعث ناکامی کلاهبردار شد

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: کلاهبرداری که قصد داشت با مشخصات جعلی و کارت دیگران از شرکت اینترنتی گیفت کارت خریداری کند با هوشیاری شرکت فروشنده در هدفش ناکام ماند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ محمد رضا ایران نژاد با اعلام این خبر بیان داشت:در پی شکایت شهروندی در خصوص برداشت غیر مجاز مبلغی از حسابش رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در پی تحقیقات ماموران مشخص شد این مبلغ جهت خرید گیفت کارت 100دلاری از حساب شاکی کم شده است و فرد در خواست کننده کارت با در دست داشتن اطلاعات، حساب و کارت بانکی فرد مالباخته به صورت اینترنتی چنین اقدامی انجام داده است.

سرهنگ ایران نژاد تصریح کرد: پس از بررسی های بیشتر و استعلام از شرکت فروشنده در خصوص هویت در خواست کننده گیف کارت مشخص شد شرکت فروشنده هنگام ثبت اطلاعات هویتی فرد تقاضا دهنده به این اطلاعات مشکوک می شود.

وی همچنین اظهار داشت: شرکت فروشنده پس از واریز مبلغ از تحویل کارت فرد تقاضا کننده خوداری و مبلغ مورد نظر را تا مشخص شدن موضوع در حساب خود بلوکه کرده بود.

سرهنگ ایران نژاد در پایان بیان داشت : در تحقیقات بیشتر مشخص شد کلاهبردار با مراجعه به یکی از کافی نت های سطح شهر درخواست خرید داده است و علیرغم آموزش و تذکرات کارشناسان پلیس فتا به صاحبان کافی نت ها جهت ثبت مشخصات مشتریان متاسفانه صاحب این کافی نت در این امر کوتاهی کرده، در همین راستا صاحب کافی نت جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

 

هوشیاری شرکت فروشنده باعث ناکامی کلاهبردار شد
از: برنا نیوز
هوشیاری شرکت فروشنده باعث ناکامی کلاهبردار شد