سهمیه سوخت 69 هزار و 500 خودرو قطع خواهد شد

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
سهمیه سوخت 69 هزار و 500 خودرو قطع خواهد شد

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، گفت: 12 هزار و 700 خودرو وارد گروه خاکستری شده و پیام هشدار دریافت کرده‌اند و اگر ظرف مدت یک ماه بیمه شخص ثالث خود را تعیین تکلیف نکنند، سهمیه آنها قطع خواهد شد و اگر بیمه آنها مشخص شود از این لیست خارج خواهند شد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سیدمحمد مهدی پیغمبرزاده، معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، گفت: در راستای اجرای مصوبات دولت و نیز قانون بیمه شخص ثالث سهمیه سوخت 69 هزار و 500 خودروی نفت گازسوز فاقد بیمه شخص ثالث از اول مرداد ماه سال جاری حذف شده است.

او افزود: این طرح در راستای سیاست‌های دولت و به استناد مقررات ابلاغی و با هدف جلوگیری از قاچاق نفت گاز و سوء استفاده از سهمیه‌های تخصیصی سوخت یارانه ای اجرا شده و پیش‌بینی می‌شود صرفه جویی قابل توجهی را در این زمینه برای کشور به همراه داشته باشد. درحقیقت پیش‌بینی می‌شود از میان 69 هزار خودرویی که شامل قطع سهمیه شده‌اند بالغ بر 30 هزار خودرو ، وجود خارجی نداشته و تنها از کارت سوخت آنها استفاده شده است.

او تصریح کرد: علاوه بر خودروهایی که از ابتدای ماه جاری شامل قطع سهمیه سوخت شده‌اند، 12 هزار و 700 خودرو ن وارد گروه خاکستری شده  و پیام هشدار دریافت کرده‌اند و اگر ظرف مدت یک ماه بیمه شخص ثالث خود را تعیین تکلیف نکنند سهمیه آنها قطع خواهد شد و اگر بیمه آنها مشخص شود از این لیست خارج خواهند شد.

پیغمبرزاده، از مراجعه رانندگان خودروهای سنگین ظرف یک هفته گذشته به دفاتر پلیس +10برای تعیین تکلیف بیمه شخص ثالث خبر داد و گفت: در هفته گذشته 1900 سهمیه با پیگیری رانندگان و تعیین تکلیف بیمه آنها وصل شده است.

او در پایان گفت: از این پس پایش بیمه شخص ثالث به‌صورت روزانه و مستمر انجام می‌شود و گزارش‌های روزانه افرادی را که بیمه آنها به اتمام می‌رسد در لیست خاکستری و ارسال پیام هشدار قرار می‌دهد تا اگر در مدت یک ماهه بیمه خود را تمدید نکنند سهمیه آنها قطع شود.

 

سهمیه سوخت 69 هزار و 500 خودرو قطع خواهد شد
از: برنا نیوز
سهمیه سوخت 69 هزار و 500 خودرو قطع خواهد شد