وفایی: رکابزنان ایرانی باید فراتر از آسیا به رقابت بپردازند

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
وفایی: رکابزنان ایرانی باید فراتر از آسیا به رقابت بپردازند

کارشناس دوچرخه سواری گفت: تفاوت میان آسیا و اروپا بسیار زیاد است و تا این سطح تفاوت رفع نشود در عرصه های جهانی مثل المپیک پیشرفت نخواهیم کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمود وفایی مربی تیم ملی و کارشناس دوچرخه سواری درباره عملکرد رکابزنان ایران در المپیک ریو با بیان اینکه المپیک با تمامی مسابقات فرق دارد، اظهار داشت:  همه‌ی کسانی که در المپیک شرکت می‌کنند بهترین‌های دنیا هستند، در مسابقات دوچرخه سواری جاده همیشه قهرمانان تور فرانسه و جیرو ایتالیا شرکت می‌کنند و این موضوع باعث افزایش سطح کیفی این مسابقات می‌شود .

وی با تاکید بر اینکه دوچرخه قادر میزبانی دچار نقص فنی شد، افزود:  او نتوانست دوچرخه را کنترل کند البته به وجود آمدن مشکل فنی دوچرخه می‌تواند برای هر رکابزنی اتفاق بی افتد همانطور که دیدید در این مسابقه کریس فروم قهرمان تور فرانسه هم به دلیل نقص فنی دوچرخه از گروه عقب افتاد .

وی ادامه داد: رکابزنان با انگیزه و آمادگی بسیاری در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند اما بخت با آنها یار نبود، هیچ کدام از پیش بینی‌ها درست از آب در نیامد، قبل از مسابقه اکثر کارشناسان شانس قهرمانی را به رکابزنان اسپانیا، بریتانیا، ایتالیاو هلند می دادند اما رکابزن بلژیکی توانست به مقام قهرمانی رسید، وینچنزو نیبالی قهرمان تور فرانسه و جیرو ایتالیا در 10 کیلومتر پایانی زمین خورد و نتوانست مسابقه را به پایان برساند، در المپیک هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

وفایی یادآور شد: آروین جوان با استعداد کشورمان است ، پورسیدی نفر اول رنکینگ آسیا و قادر میزبانی قهرمان پر افتخار ایران و آسیا است اما با این وجود تفاوت میان آسیا و اروپا بسیار زیاد است و تا این سطح تفاوت رفع نشود در عرصه های جهانی مثل المپیک پیشرفت نخواهیم کرد .

وی در پایان گفت: رکابزنان ایرانی باید فراتر از آسیا به رقابت بپردازند، حضور در تورها و مسابقات اروپایی می تواند نقش بسزایی در بهتر شدن عملکرد دوچرخه سواران کشورمان در میادین جهانی و المپیک دارد.

وفایی: رکابزنان ایرانی باید فراتر از آسیا به رقابت بپردازند
از: برنا نیوز
وفایی: رکابزنان ایرانی باید فراتر از آسیا به رقابت بپردازند