فضای جزیره کیش عطر آگین از عطر معنویت و عشق به اهل بیت

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
فضای جزیره کیش عطر آگین از عطر معنویت و عشق به اهل بیت

درب حرمین عسکریین از شامگاه سه شنبه میهمان دریا دلان جزیره کیش می شود.

به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان ،دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در جزیره کیش چند روزی است مشتاق رسیدن میهمانی هستند که بوی دیار مولایشان را می دهد. درب حرمین عسکریین که چار چوب آن ساخته شده است، برای تکمیل مراحل ساخت شامگاه سه شنبه از بندرگاه کیش وارد این جزیره می شود و این مژده شادی بخشی است برای آنانکه سال ها است شوق رفتن به سامرا و زیارت حرمین شریفین را در دل دارند.دلسوختگان و عاشقانی که شاد مانند از اینکه می توانند حتی به قدر مجالی کوتاه، در کنار این درب بایستند و در میان اشک و بغض، ناگفته های بسیاری را با مولایشان بگویند. از اینکه چقدر دلتنگ ظهور منجی بزرگ عالم، حضرت ولی عصر(عج)، هستند تا در هوای عدالت و آزادگی حکومت جهانیش نفس بکشند و اینهمه تبعیض و بی عدالتی را فراموش کنند.

جزیره کیش به یمن فراهم شدن این موهبت بزرگ غرق در فضایی معنوی است و حال و هوای سامرا در دل ساکنان و گردشگرانش موج می زند. آنانکه با پای ارادت و عشق می آیند تا درب نیمه ساخته حرمین عسکریین را لمس کنند و با دلی شکسته شفاعت و لطف مولایشان را طلب نمایند.  

ساکنان و گردشگران جزیره کیش، که همواره در بر پایی تمامی مراسم دینی و آیین های معنوی و مشارکت در امور خیریه پیشگام بوده اند، شامگاه سه شنبه نیز با شور و اشتیاق در بندرگاه حضور می یابند، تا این درب نیمه ساخته را که بوی بهشت می دهد تا مصلای کیش بدرقه کنند.

چه سعادتمندند مردمان دریا دل دیار آب و آیینه و مهربانی که چند ماهی فرصت دارند تا با مشارکت در روند تکمیل درب حرمین عسکریین از فیوضات معنوی این کار بهره مند شده و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ابراز نمایند. زنان و مردانی که از خداوند سعادت اسلام و مسلمین را طلب می کنند و به شوق زیارت قبور مطهر امامان عسکریین به جمع خادمان باز سازی حرمین شریفین می پیوندند و با اهدای نذورات در حد بضاعت خود در ساخت، تزیین و تکمیل این درب سهیم می شوند.

مصلای کیش در این روزها میزبان مسافرانی است که با پای دل سفر می کنند از کنار درب حرمین شریفین تا سرزمین سامرا. عاشقانی که تا کنون سعادت نداشته اند تا بر سر تربت پاک امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) در سامرا اشک بریزند و قبور مطهر آنان را زیارت کنند و اینک در مصلای کیش فضایی معنوی انتظارشان را می کشد تا با نوای دل های حزین و زمزمه السَّلامُ عَلَیْکُمَا یَا وَلِیَّیِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکُمَا یَا حُجَّتَیِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکُمَا یَا نُورَیِ اللَّهِ فِی ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ.... مسافر کاروان عشق و ارادت شوند.

این درب به طول 2 متر و 65 سانتی متر و عرض 1 و نیم متر که 260 کیلوگرم وزن دارد، پس از تکمیل مراحل ساخت که حدود 6 ماه طول می کشد برای نصب به حرمین عسکریین فرستاده می شود. مراسم افتتاح کارگاه ساخت درب حرمین عسکریین در محل قرارگاه سپاه کیش 4 خرداد امسال با حضور امام جمعه کیش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، جمعی از روحانیون، مدیران و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در جزیره و جمعی از بسیجیان برگزار شد.

لازم به ذکر است سوم اسفند ‌1384مصادف با 23 محرم 1427تروریست‌ها در عراق اشغال شده در حرم امام هادی (ع) و امام حسن عسگری(ع) در شهر سامرا بمب‌ گذاری کرده و گنبد و بخش زیادی از این حرم مقدس را ویران کردند. دو سال بعد، در خردادماه 86 تروریست‌ها و افراطیون بار دیگراز اوضاع نابسامان امنیتی عراق سوء استفاده کرده و دو مناره‌ی طلایی این بارگاه مقدس شیعیان را ویران کردند.

 

از: برنا نیوز
فضای جزیره کیش عطر آگین از عطر معنویت و عشق به اهل بیت