رسیدگی به ٢٢٩فقره پرونده / لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
رسیدگی به ٢٢٩فقره پرونده / لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان

معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم با ثبت بیش از ٣ هزار و ٢٧٦ اثر ادبی و هنری، رسیدگی به ٢٢٩فقره پرونده جریانی ،لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان، پیگیری تصویب لایحه حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط در دولت کارنامه درخشانی را به تصویر کشیده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، این وزارتخانه تلاش های فراوانی را برای اجرای برنامه های از پیش تعیین شده خود صورت داده که خوشبختانه با همت و تلاش کارکنان و همکاری فرهنگ وهنر بسیاری از وعده های داده شده امروز در آستانه چهارمین سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم محقق شده است. 

با نگاهی گذرا به آمار و اسناد موجود می توان نتیجه گرفت که معاونت حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه نیز از نظر کمی و کیفی جهش و رشد قابل توجهی بوده است. 

تهیه و تدوین برنامه ششم وزارت متبوع درحوزه پدافند غیرعامل و ارسال آن به سازمان پدافند غیرعامل، مستندسازی اموال وزارتخانه – ٣٥ مورد( گواهی ثبت کمیسیون مستندسازی به نفع وزارت متبوع صادر شده است ) اخذ سند تک برگی – ٣٠ مورد ( کاداستر ) از جمله این اقدامات است. 

همچنین برگزاری اجلاس کارشناسان حقوقی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با حضور اساتید مجرب علم حقوق، ،پیگیری تصویب لایحه حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط در دولت و لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان از ابتدای سال ٩٣ تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مالیاتی کشور نیز از جمله مهمترین اقدامات شاخص این معاونت در دولت یازدهم به شمار می آید. 

از آنجا که معاون حقوقی، امور مجلس و  امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنگوی این وزارتخانه نیز می باشد، در این حوزه نیز با برگزاری کنفرانس های متعدد مطبوعاتی، ٦٠٠ مصاحبه انفرادی با مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری؛ ٢٠ مصاحبه و مناظره تلویزیونی در شبکه های مختلف صدا و سیما، ٤ مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما و باشگاه خبرنگاران؛٢٠ مصاحبه تلفنی با خبرنگاران رسانه فعال ظاهر شده است.

رسیدگی به ٢٢٩فقره پرونده / لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان
از: برنا نیوز
رسیدگی به ٢٢٩فقره پرونده / لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان