برگزاری مسابقه «سخنوری» و «نقد هنری و ادبی» برای دانش‌آموزان

برگزاری مسابقه «سخنوری» و «نقد هنری و ادبی» برای دانش‌آموزان

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته «سخنوری»،«نقد هنری» و «نقد ادبی» به مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان اضافه شده است.

مهدی علی‌اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس به برنامه‌های تابستانی برای دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: پایگاه‌های تابستانی در سال 94 نسبت به سال 93 از بیش از 16 هزار پایگاه به بیش از 17 هزار پایگاه افزایش پیدا کرده بود و آماری که داشتیم، حدود 4 میلیون نفر از برنامه‌های ما در سال 94 استفاده کرده بودند؛ البته این فقط پوشش دانش‌آموزان در آموزش و پرورش است، اما بخش خصوصی، دولتی و تشکل‌های دانش‌آموزی نیز نقشی در این خصوص دارند که اگر به این تعداد اضافه شود، رقم بیشتری خواهد بود.

وی با بیان اینکه اوقات فراغت یکی از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش در تابستان سال 95 است، گفت: توسعه اردوگاه‌ها و اماکن تربیتی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین اولویت‌هاست؛ ضمن اینکه در سال 94 طرح جامع ساماندهی اردوگاه‌ها را تدوین کردیم و عملیات آن شروع شد و در سال جاری لازم است این عملیات ادامه پیدا کند.

علی‌اکبرزاده تأکید کرد: ساماندهی و شناسنامه‌دار کردن اردوگاه‌ها و برنامه‌ریزی برای توسعه و تجهیز اردوگاه‌ها از جمله برنامه‌هاست؛ در سال 94 تعدادی از اردوگاه‌هایی که خیلی بزرگ هستند را از لحاظ تجهیزات موجود توسعه داده و فضای جدید در آنها ایجاد کردیم؛ بازی‌های روز مورد علاقه دانش‌آموزان در اردوگاه‌ها را به ویژه در اردوگاه‌های شهید باهنر تهران و شهید بهشتی اصفهان ایجاد کردیم.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال جاری استفاده از این پروژه‌ها و پروژه‌های جدید در سایر اردوگاه‌های شهرستانی، استانی،منطقه‌ای و کشوری مدنظر است.

وی با بیان اینکه در سال جاری توسعه و تجهیز کانون‌های فرهنگی و تربیتی موردنظر است، افزود: سامان دادن وضعیت اداری و پرسنلی فرهنگیان شاغل در کانون‌ها از جمله برنامه‌هاست؛ چراکه یکسری مشکل از جهت پست‌های سازمانی کارشناسان در کانون‌ها در سال گذشته به وجود آمد که با برنامه‌ریزی انجام شده در سال جاری، این مشکل نیز حل خواهد شد.

علی‌اکبرزاده افزود: در سال جاری مراسم اختتامیه کنگره‌های پرسش مهر شانزدهم را برگزار می‌کنیم و لازم است مسابقات فرهنگی و هنری را به‌روزتر و پررونق‌تر داشته باشیم؛ ضمن اینکه در سال جاری چند رشته به مجموع رشته‌های مسابقات فرهنگی و هنری اضافه کردیم و سی و چهارمین دوره این مسابقات در سطح کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته‌های جدید اضافه شده شامل «سخنوری» است که مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفته است؛ از سویی احساس کردیم رشته سخنوری باعث می‌شود دانش‌آموزان طرز بیان و نفوذ کلام را تمرین کنند و نیز استعداد برخی دانش‌آموزان را شناسایی کنیم؛ ضمن اینکه رشته نقد هنری را نیز اضافه کردیم و امسال این رشته به عنوان «نقد هنری» و «نقد ادبی» در دو رشته مجزا در بخش فرهنگی و هنری اضافه شده است.

برگزاری مسابقه «سخنوری» و «نقد هنری و ادبی» برای دانش‌آموزان