پرداخت تسهیلات به طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت در آذربایجان غربی

پرداخت تسهیلات به طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت در آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت تسهیلات بانکی به طرح‌های کشاورزی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، اسمعیل کریم‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌‌های مختلف برای دریافت تسهیلات مالی به بانک‌های استان معرفی شده‌اند که تعدادی از آنها مورد قبول قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: 411 طرح در استان به بانک کشاورزی برای دریافت تسهیلات مالی معرفی شده‌اند که از این تعداد 318 طرح به ارزش 214 میلیارد تومان قبول شده‌اند که 161 طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در بانک‌ها پذیرفته شده‌اند.

این مسؤول ضمن اشاره به اینکه عوامل بانک کشاورزی در بررسی طرح‌ها و پروژه‌های تعریف شده در حوزه کشاورزی استان تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته‌اند، اضافه کرد: ولی با این همه بنا به دلایلی انجام امور با کندی پیش می‌رود که باید برای رفع مانع‌های موجود اهتمام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر ضرورت تلاش برای رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه تولید تاکید و تصریح کرد: برای قدم برداشتن در این زمینه باید اقدام اساسی و لازم با همراهی دستگاه‌های اجرایی مختلف صورت پذیرد.

وی با اظهار اینکه پیش از این طرح‌های گردشگری و کشاورزی در ذیل‌ طرح‌های صنعتی مورد بررسی قرار نمی‌گرفت، اضافه کرد: ولی در اثر به وجود آمدن مصوبات قانونی در این زمینه تسهیلات مالی به طرح‌‌‌های کشاورزی نیز اختصاص پیدا می‌‌کند.

کریم‌زاده تلاش برای بررسی و شناخت پیدا کردن نسبت به امکانات همچنین ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، بسترسازی برای تامین امکانات و عوامل تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از زراعت، باغبانی، آب،خاک و دام را وظایف این سازمان عنوان کرد.

این مسؤول بررسی مشکلات و مسائل مختلف در حوزه‌های فنی، اقتصادی و اجتماعی، تهیه و تدوین خط‌ مشی‌ها و برنامه‌ها، تلاش برای توسعه و عمران روستاها، اجرای طرح‌ و دستورالعمل‌ مربوط به الگوی کشت محصولات کشاورزی را وظایف دیگر این سازمان عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برنامه‌ریزی برای تولید محصولات مختلف مشتمل بر کشاورزی و دامی در مناطق مختلف استان، اجرای طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه‌های گوناگون، برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی را مسئولیت‌های دیگر این سازمان ذکر کرد.

پرداخت تسهیلات به طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت در آذربایجان غربی