صدور حکم امحای 11 هزار عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان

پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
صدور حکم امحای 11 هزار عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از صدور حکم امحای 11 هزار و 180 عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان خبر داد.

مرتضی ممیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: پس از کشف سه محموله کالای خارجی در استان، شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان اقدام به تشکیل پرونده و انجام تحقیقات لازم کرد.

وی با اشاره به اینکه این محموله‌ها شامل 11 هزار و 184 عدد لوازم آرایشی و بهداشتی، بود، بیان کرد: همچنین در این محموله 915 ثوب پوشاک، 209 جفت کفش و 6 دستگاه تلویزیون کشف شد که در فاصله زمانی کوتاه در محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان ادامه داد: با احراز قاچاق بودن محموله‌ها و ورود غیرقانونی به کشور، متهمان علاوه بر امحاء لوازم آرایشی و ضبط مابقی کالاها به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به میزان یک میلیارد و 148 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

ممیزی تصریح کرد: با ابلاغ آرای صادره، متهمان نسبت به آن اعتراض کرده که پرونده‌ها برای رسیدگی مجدد به شعب تجدید نظر ویژه قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: پس از بررسی محتویات پرونده‌ها و تشکیل جلسات رسیدگی، آرای صادره عینا تأیید و لازم الاجرا شده و بر این اساس تعداد چهار پرونده به صف اجرا رسید تا پس از سیر مراحل قانونی، مفاد آراء اجرا شد.

ممیزی تصریح کرد: در همین راستا همه پرونده‎های وارده در بخش قاچاق کالا و ارز خارج از نوبت بررسی و در این زمینه تعزیرات حکومتی استان زنجان تعامل بسیار مناسبی با نیروی انتظامی،گمرک استان و دانشگاه علوم پزشکی به عمل آورده و در حوزه برخورد با قاچاقچیان برابر مقررات قانونی عمل می‌کند.

وی گفت: به دلیل غیر قابل مصرف بودن اکثر محموله‌های آرایشی و بهداشتی، خوردنی و آشامیدنی، درصورت وصول پرونده در این زمینه، با متهمان بدون کوچکترین اغماضی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

از: خبرگزاری فارس
صدور حکم امحای 11 هزار عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زنجان
jkkjkjkjkj