باید از عظمت جمعه‌های ماه مبارک رمضان به درستی استفاده کرد

جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
باید از عظمت جمعه‌های ماه مبارک رمضان به درستی استفاده کرد

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه جمعه‌های ماه مبارک رمضان فضیلت و برتری بسیاری از دیگر جمعه‌ها دارد، گفت: باید از عظمت جمعه‌های ماه مبارک رمضان به درستی استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان مازندران اظهار کرد: شب‌ها و روزهای جمعه ماه مبارک رمضان کمتر از شب‌ها قدر نیست.

وی با بیان اینکه جمعه‌های ماه مبارک رمضان فضیلت و برتری بسیاری از دیگر جمعه‌ها دارد، افزود: باید از عظمت جمعه‌های ماه مبارک رمضان به درستی استفاده کرد.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه تمامی موجودات الهی از ابتدا با پیامبر گرامی اسلام و جانشین ایشان بیعت کردند، تصریح کرد: باید قدردان شب و روز جمع باشیم و از فرصت استثنایی جمعه‌های رمضان استفاده کنیم.

قاسمی با بیان اینکه گذشتگان و مردگان ما نیازمند دعا و مغرفت ما هستند، گفت: مردگان در آن دنیا گرفتار هستند و باید برای آنها خیرات کنیم.

وی با بیان اینکه مردم ساری راهپیمایی عظیم قدس را شکل دادند و باید از آنها قدردانی کرد، افزود: عید مفهوم توبه و بازگشت است و امیدواریم بتوانیم با توصیه امامان معصوم از عید فطر بهترین بهره‌گیری را داشته باشیم.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه مازندران مهمان‌پذیر است و مسؤولان تهاجم فرهنگی را فراموش نکنند، ادامه داد: با پایان یافتن ماه مبارک رمضان شاهد حضور میلیونی مسافران در استان هستیم که باید مراقب تهاجم فرهنگی در این ایام باشیم.

قاسمی با تأکید بر اینکه در تابستان باید سواحل و ویلاهای مازندران بوی دین و اسلام دهد، اضافه کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان برنامه‌ریزی مناسبی نسبت به حضور مسافران در استان داشته باشند و جلوی رخنه فرهنگی را بگیرند.

وی با بیان اینکه مردم با گرانی و افشاگری حقوق‌های نظامی همچنان پای نظام ایستادند و در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند، ادامه داد: حضور مردم مازندران در راهپیمایی روز قدس جای قدردانی ویژه دارد.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه باید برای نیروهای انقلابی و ولایی مانند حاج قاسم سلیمانی، سردار صفوی‌ها و ... صدقه دهیم، تصریح کرد: حضور سرداران رشید، شهدا مدافع حرم  و سپاه پاسداران مایه افتخار ایران اسلامی است.

قاسمی یهودیان را کودک‌کش و آدم‌کش توصیف کرد و افزود: دولت‌مردان عرب مرد نیستند و بیش از 70 سال جنایت می‌کنند که باید نابود شوند.

وی با بیان اینکه گروه‌های تکفیری زائیده رژیم منحوس صهیونیستی هستند، ادامه داد: مجروحان داعش در بیمارستان‌های تل‌آویو درمان می‌شوند.

امام جمعه موقت ساری با تأکید بر اینکه ما هیچ‌وقت با اسرائیل و آمریکا کنار نمی‌آییم، تصریح کرد: بعد از برجام صهیونیست‌ها خوش‌حال شدند امام رهبر معظم انقلاب فرمودند تا 25 سال دیگر اصلا وجود نخواهید داشت.

قاسمی با بیان اینکه آمریکا دشمن قسم خورده ایران اسلامی است، اضافه کرد: اگر صهیونیست‌ها به ایران تجاوز کنند ما در دقیقه‌ای تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران زیر چتر ظلم نمی‌روند و با استکبار مماشات نمی‌کند، تصریح کرد: آمریکا ده‌ها جنایت بر علیه ایران انجام داده که هیچگاه از ذهن ملت فراموش نمی‌شوند.

باید از عظمت جمعه‌های ماه مبارک رمضان به درستی استفاده کرد