رژیم صهیونیستی به دنبال دست‌یابی به خلیج فارس است

جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
رژیم صهیونیستی به دنبال دست‌یابی به خلیج فارس است

امام جمعه تیران گفت: رژیم صهیونیستی در خیالش می‌پندارد که می‌تواند به خلیج فارس دست پیدا کند ولی بداند که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار خود هرگز اجازه چنین تجاوزی را به این رژیم نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تیران، حجت الاسلام علیرضا طاحونی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تیران اظهار داشت: مراقبت از نفس از محصولات و نعمت‌هایی است که خداوند در ماه مبارک رمضان در اختیار انسان قرار داده است و انسان باید در این ماه با بهره‌مندی از این نعمت به لطافت روح دست یابد.

وی افزود: تربیت و مراقبت از نفس باید از خود انسان شروع شود و اینکه انسان در راه مراقبت از نفس باید به مولای خود حضرت علی (ع) اقتدا کند، زیرا رمز قبولی اعمال ما همراهی و اطاعت از وجود مقدس مولای متقیان امام علی (ع) است.

امام جمعه تیران در ادامه با اشاره به آثار تقوا و اخلاص در ماه  مبارک رمضان اظهار کرد: آثار تمرین تقوا و اخلاص در ماه مبارک رمضان باید به گونه‌ای در انسان تداوم پیدا کند که این تقوا و اخلاص را برای ماه‌های بعد از ماه مبارک رمضان و حتی تا پایان عمر خود حفظ کند و از این آثار ارزشمند بهره جوید.

وی در ادامه با تشکر از حضور گرم مردم در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: پیام روز جهانی قدس وحدت مسلمانان است و این وحدت به گونه‌ای باشد که مسلمانان دست در دست هم برای احقاق فرموده امام خمینی (ره) که رژیم صهیونیستی باید از صحنه روزگار محو شود، تلاش کنند.

طاحونی یادآور شد: پیام امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی باید از صحنه روزگار حذف شود یک اصل برای ملت ما است و در این راه‌پیمایی امروز ثابت کردیم که از تهدید کنندگان جدی اسراییل و حامی مظلومان فلسطین هستیم و انشاالله در سال‌های نزدیک شاهد حذف رژیم صهیونیستی از نقشه گیتی جهان خواهیم بود.

امام جمعه تیران با اشاره به دشمنی دیرینه یهود و صهیونیست با اسلام افزود: شدیدترین دشمنی‌ها از دیرباز تا کنون با اسلام و مسلمانان توسط یهود و صهیونیست و همراهان آن‌ها بوده است و امروزه در منطقه می‌بینیم داعش که همان زاییده صهیونیست است چگونه دست به دشمنی با اسلام و مسلمانان میزند.

وی با اشاره به تمایل رژیم صهیونیستی برای دست‌یابی به خلیج فارس خاطر نشان کرد: این رژیم منحوس در خیالش می‌پندارد که می‌تواند به خلیج فارس دست پیدا کند ولی بداند که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار خود و حمایت از جبهه مقاومت در عراق و سوریه و حمایت از حزب الله لبنان هرگز اجازه چنین تجاوزی را به این رژیم نخواهد داد.

طاحونی در ادامه با اشاره به هفته عفاف و حجاب تصریح کرد: خوشبختانه در شهرستان مشکل چندانی از نظر عفاف و حجاب نداریم و این بدحجابی‌ها در جامعه اکثراً وارداتی هستند، مسؤولان قضایی و نیروی انتظامی از افرادی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند همه جانبه  حمایت کنند.

امام جمعه تیران در پایان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر خاطرنشان کرد: انشاالله همه مردم در روز عید سعید فطر به عنوان لحظات گرفتن مزد روزه‌داری و قیامت دنیایی، حضور به عمل آورند و از برکات آن روز بهره کافی و لازم را ببرند.

رژیم صهیونیستی به دنبال دست‌یابی به خلیج فارس است