اهمیت المپیک از لیگ جهانی بیشتر است/ معنوی‌نژاد خودش را به تیم ملی تحمیل کرد

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
اهمیت المپیک از لیگ جهانی بیشتر است/ معنوی‌نژاد خودش را به تیم ملی تحمیل کرد

مربی سابق تیم ملی والیبال گفت: بهتر است برای موفقیت بهتر و بیشتر در المپیک و حفظ سلامتی جسمی و روانی بازیکنان بهترین مسیر را انتخاب کرده و نتیجه در لیگ جهانی را در اولویت قرار ندهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم ملی والیبال ایران که موفق شد، جواز حضور در المپیک را به دست بیاورد، این روزها در مسابقات لیگ جهانی 2016 به مصاف حریفان خود می‌رود.

برای بررسی وضعیت این تیم و همچنین شرایط بازیکنان اصفهانی این تیم، به سراغ میر مصطفی شجاعی رفتیم. این مربی کاشانی که در مقطعی دستیار ولاسکو در تیم ملی بود، پاسخگوی سؤالات ما شد.

فارس: صعود تیم ملی به المپیک را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

پس از حضور رائول لوزانو در تیم ملی والیبال ایران و باوجود بازیکنان زبده و سردوگرم‌ چشیده، صعود این تیم به المپیک محتمل به نظر می‌رسید.

پس از شرکت در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن و موفقیت تیم ملی برای صعود به المپیک، آرزوی 52 ساله والیبالی‌ها پایان داد.

فارس: حضور این تیم در لیگ جهانی را چه طور می‌بینید؟ نتایج رضایت‌بخش بوده است؟

تیم ما با همان ترکیب و با اضافه شدن دو بازیکن اصفهانی یعنی علیرضا مباشری و محمدجواد معنوی‌نژاد پای به لیگ جهانی گذاشت و در دور اول با شکست در مقابل برزیل و امریکا و برد میلیمتری در مقابل آرژانتین به دور دوم یعنی در بلگراد گام نهاد.

تیم ملی والیبال در دور دوم نیز مانند دور نخست در مقابل برزیل و صرب‌های میزبان نتیجه را واگذار کرد و تنها در مقابل بلغارها که تاکنون پیروزی کسب نکرده بودند، به برتری رسیدیم.

فارس: آیا تیم ملی در لیگ جهانی به دنبال نتیجه‌گیری است یا می‌خواهد به‌ عنوان میدان تدارکاتی برای المپیک از این مسابقات استفاده کند؟

با توجه به ترکیب تیم و حضور تمام بازیکنان اصلی (به‌ جز غفور مصدوم و قائمی) نمی‌توان گفت به دنبال نتیجه نبوده‌ایم و حتی به بازیکنانی که کمتر بازی رسیده بود مانند مهدوی و تشکری استراحت دادیم، این مسئله نشان می‌دهد که تفکرات لوزانو تفاوت زیادی با دیدگاه‌های خولیو ولاسکو دارد و در جایگزین کردن بازیکنان تاکنون این مربی موفق نبوده است.

فارس: این تیم شانسی برای نتیجه‌گیری در لیگ جهانی دارد؟

چشم تیم ملی به مسابقات تهران است اما تردیدهایی برای صعود داریم و با توجه به صعود پنج تیم به‌علاوه لهستان میزبان این امر کمی مشکل به نظر می‌رسد.

پس بهتر است برای موفقیت بهتر و بیشتر در المپیک و حفظ سلامتی جسمی و روانی بازیکنان بهترین مسیر را انتخاب کنیم و نتیجه در لیگ جهانی را در اولویت قرار ندهیم.

فارس: عملکرد بازیکنان اصفهانی تیم ملی را در لیگ جهانی چه طور ارزیابی می‌کنید؟

بازیکنان اصفهانی تیم به‌ واقع به نحو احسن در خدمت تیم بودند. علیرضا مباشری با توجه به بضاعت جسمی و فیزیکی واقعاً در خدمت تیم بود و کمک خوبی در پست خودش به تیم کرد.

محمدجواد معنوی‌نژاد این جوان بااخلاق و آینده‌دار نیز از فرصت استفاده کرده و به‌خوبی خود را به تیم تحمیل کرد و نوید یک بازیکن انرژیک و عالی با فیزیک مناسب برای المپیک را داد.

امیر غفور هم با آسیبی که در ناحیه زانو داشت به استراحت پرداخت تا قبراق و آماده در المپیک ریو مددکار تیم ملی باشد.

فارس: چه قدر به موفقیت این تیم در المپیک امیدوار هستید؟

به موفقیت نسل طلایی والیبال ایران در مسابقات بزرگ و مهم المپیک امیدوارم. تیم ملی والیبال در این چند سال این ورزش زیبا و مفرح را به‌خوبی معرفی کردند و حالا جای خالی یک مقام و مدال جهانی را در کلکسیون افتخارات خود می‌بینند.

اهمیت المپیک از لیگ جهانی بیشتر است/ معنوی‌نژاد خودش را به تیم ملی تحمیل کرد
اهمیت المپیک از لیگ جهانی بیشتر است/ معنوی‌نژاد خودش را به تیم ملی تحمیل کرد