شمار کارخانه‌های فعال در تولید چرم به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
شمار کارخانه‌های فعال در تولید چرم به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد

رئیس اتحادیه چرم استان تهران گفت: شمار کارخانه‌های فعال در حوزه تولید چرم به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و حجم بالایی از این کارخانه‌ها تعطیل‌ شده‌اند.

اکبر سیدصالحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در تشریح وضع صنعت چرم در کشور اظهار داشت: متأسفانه صنعت چرم در ایران از حال و روز خوبی برخوردار نیست.

رئیس اتحادیه چرم استان تهران تصریح کرد: طی سال‌های اخیر، به خاطر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، کشور در حوزه اقتصاد با چالش‌های زیادی در ابعاد مختلف مواجه شده است.

صالحی با تأکید بر اینکه تولید چرم در زمره تولید ملی قرار دارد، اضافه کرد: اعمال سیاست‌های غلط اقتصادی در بحث واردات و صادرات و حمایت از تولید ملی، تأثیرات منفی بر بنیان این صنایع در داخل کشور داشته و خواهد داشت.

رئیس اتحادیه چرم استان تهران با اشاره به اینکه صنعت چرم در کشور حال خوشی ندارد، گفت: 200 کارخانه تولید چرم در گذشته در استان تهران در حوزه تولید ملی فعال بوده است.

صالحی با بیان اینکه صنعت چرم کشور رکودزده است، تصریح کرد: از این حجم کارخانه فعال در حوزه تولید چرم در کشور، تنها چراغ چند کارخانه به اندازه کمتر از انگشتان یک دست در این حوزه روشن است.

رئیس اتحادیه چرم استان تهران با تأکید بر اینکه صدها کارخانه تولید چرم در ایران تعطیل شده‌اند یا در آستانه تعطیلی قرار دارند، اضافه کرد: آفت این تعطیلی‌ها، تعدیل نیرو و اخراج کارگران این کارخانه‌هاست.

صالحی اظهار داشت: تعطیلی صنعت چرم ایران اسلامی در راه است و دولت باید دست نه‌تنها صنعت چرم، بلکه صنعت کشور را گرفته و این زیرساخت مهم در توسعه و آبادانی ایران به‌واسطه احیای صنعت را بگیرد.

شمار کارخانه‌های فعال در تولید چرم به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد