حفظ دستاوردهای ماه رمضان مهم‌ترین وظیفه روزه‌داران است

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
حفظ دستاوردهای ماه رمضان مهم‌ترین وظیفه روزه‌داران است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان و تداوم حال و هوای این ماه ارزشمند الهی مهم‌ترین وظیفه روزه‌داران بعد از یک ماه روزه‌داری در ماه مبارک رمضان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ناصر شکریان صبح امروز در جشنی که به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر در نمازخانه این اداره کل برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن این عید بزرگ، اظهار داشت: عید فطر شکرانه یک ماه بندگی و عید رستگاری بندگان خوب خدا در پایان ماه مبارک رمضان است.
وی افزود: عید سعید فطر از اعیاد توحید و عید حقیقی و واقعی برای مسلمانان است و برای این روز اعمال و ویژگی‌هایی در قرآن کریم و روایات ذکر شده که بسیار منحصر به فرد است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه بیان کرد: عید فطر عید پایان یافتن رمضان نیست بلکه تولد و برآمدن انسانی نو از تیرگی‌های خویشتن و جشن پاداش الهی است.
وی با بیان اینکه انسان مؤمن در طول ماه پربرکت رمضان فرمان خداوند را اطاعت می‌کند، اظهار کرد: انسان در این ماه رنج گرسنگی و تشنگی را تحمل و لذت عبادت حق و ترک گناه را درک می‌کند.
شکریان افزود: حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان و تداوم حال و هوای این ماه ارزشمند الهی مهم‌ترین وظیفه روزه‌دار بعد از یک ماه روزه‌داری در ماه مبارک رمضان است.
شکریان با اشاره به اینکه عید سعید فطر از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اعیاد اسلامی است، گفت: زیارت امام حسین(ع)، غسل کردن در روز و شب عید، احیای شب عید، نماز عید فطر، دادن زکات فطریه و همچنین گفتن تکبیر بسیار با کیفیت «الله اکبر، الله اکبر، لا اله الا الله و الله اکبر، الله اکبر و لله الحمد، الله اکبر علی ما هدانا» در این روز بسیار سفارش شده است.
این محقق و پژوهشگر علوم دینی در مازندران تصریح کرد: در سوره اعلی به نماز عید فطر اشاره دارد و در ماه رمضان بعد از یک ماه روزه‌داری انسان پاک می‌شود و دلش لطیف و ظریف شده و صفا می‌یابد و از گناه زدوده می‌شود و با روحیه رستگاری به اقامه نماز عید فطر می‌پردازد.
انتهای پیام/3141/غ20

حفظ دستاوردهای ماه رمضان مهم‌ترین وظیفه روزه‌داران است