هوای کرمانشاه در وضعیت بحرانی است/ورود یک توده گرد و غبار

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
هوای کرمانشاه در وضعیت بحرانی است/ورود یک توده گرد و غبار

رئیس اداره پایش و نظارت محیط زیست استان کرمانشاه از ورود مجدد یک توده گرد و غبار به جو استان کرمانشاه خبر داد و گفت: وضعیت آب و هوای کرمانشاه بحرانی است.

ثریا قربانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به وضعیت فعلی آب و هوای امروز شهر کرمانشاه، اظهار داشت: از ساعت 21 شب گذشته غلظت ریزگردها روند افزایشی داشته است.

وی تصریح کرد: ساعت 23 شب قبل کمیته ستاد بحران در استانداری کرمانشاه تشکیل شد تا با توجه به برنامه‌ها و داده‌های هواشناسی در خصوص اعلام وضعیت بحرانی هوا و افزایش ذرات معلق به شهروندان تصمیم‌گیری شود.

رئیس اداره پایش و نظارت محیط زیست استان کرمانشاه از سنجش میانگین آلودگی هوا طی 6 ساعت خبر داد و‌ افزود: با توجه به داده‌های ایستگاه پایش محیط زیست کرمانشاه از ساعت 6 صبح امروز طی میانگینی 6 ساعته غلظت ذرات معلق در هوا افزایش یافته و ارقام داده‌های ما عدد 678 میکروگرم بر مترمکعب را به ثبت رسانده‌اند.

وی با اشاره به تصمیم ستاد بحران استان نسبت به اعلام وضعیت تاخیر دو ساعته شروع کار در دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: صبح امروز با تحلیل داده‌های مرکز هواشناسی استان و ایستگاه پایش که وضعیت را بحرانی اعلام کردند، این تصمیم اتخاذ شد.

قربانی ملاک اصلی میانگین تعداد روزهای بحرانی به هشدار را طی یک روند 24 ساعته و بر حسب آمارهای پایش عنوان کرد و گفت: در حال حاضر روند ثابت غلظت هوا و ذرات معلق ریزدگردها با رقم 678 میکروگرم بر مترمکعب در جو کرمانشاه حاکم است که باید گفت در وضعیت بحرانی آب و هوا قرار گرفته‌ایم.

وی از ورود مجدد یک توده ذرات معلق دیگر و افزایش گرد و غبار از صبح امروز خبر داد و گفت: وضعیت بحرانی طی میانگین‌های 6 و 8 ساعته بررسی و به شهروندان اعلام خواهد شد.

قربانی تاکید کرد: توصیه اکید ما به شهروندان عدم خروج از منزل، به‌ویژه برای سالمندان، زنان باردار و کودکان است و در صورت تردد در خواست داریم حتما از ماسک استفاده کنند و به ورزشکاران پیشنهاد می‌کنیم در فضای سرپوشیده به ورزش بپردازند.

رئیس اداره پایش و نظارت محیط زیست استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به پیش‌بینی مرکز هواشناسی استان کرمانشاه، در ساعت‌های بعد از ظهر امروز این احتمال وجود دارد که وضعیت بهتری بر جو هوای کرمانشاه حاکم شود.

از: خبرگزاری فارس
هوای کرمانشاه در وضعیت بحرانی است/ورود یک توده گرد و غبار