معدوم‌سازی بیش از یک تن مواد غذایی غیر بهداشتی در تویسرکان

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
معدوم‌سازی بیش از یک تن مواد غذایی غیر بهداشتی در تویسرکان

فرماندار تویسرکان از معدوم‌سازی بیش یک تن مواد غذایی فاسد در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: 40 تن برنج و شکر در ماه رمضان در تویسرکان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، حبیب مومیوند ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار در تویسرکان، با تاکید بر اینکه مسؤولان به عنوان مدافع حقوق مردم وظیفه اصلی خود را انجام دهند، اظهار کرد: نظارت بر عملکرد بازار وظیفه مهم و سنگینی است لذا باید ضمن تلاش برای جلب رضایتمندی حداکثری مردم، کسبه نیز براساس قوانین در بازار فعالیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه با حضور مسافران جمعیت شهرستان در تعطیلات افزایش پیدا خواهد کرد، خواستار تلاش برای جلب رضایت‌مندی مسافران شد.

فرماندار تویسرکان با بیان اینکه دستگاه‌های متولی در ارائه خدمات در روزهای پیش‌ رو باید دقت لازم به منظور پذیرایی مطلوب از مسافران را داشته باشند، اظهار کرد: اتحادیه‌های صنفی همراه با دیگر دستگاه‌های اجرایی در بحث بازرسی و کنترل نباید کوتاهی کنند، این قابل قبول نیست که ما از وظایف خود کوتاهی کرده و هزینه آن را مردم بپردازند.

وی با بیان اینکه در برخورد با کسانی که به هر دلیلی تخلف می‌کنند، نباید اغماض شود، ادامه داد: اجرای قانون باید مد نظر مسؤولان امر باشد تا مردم با اطمینان خاطر از بازار خرید کنند.

مومیوند با تاکید بر نظارت و بازرسی ناظران و بازرسان بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌ها متولی بر تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی گفت: دستگاه‌های متولی باید بر آنچه در بازار می‌گذرد پاسخگو باشند.

وی با اشاره به جمع‌آوری و معدوم‌سازی بیش از یک تن مواد غذایی غیر بهداشتی و فاسد در ماه مبارک رمضان، از توزیع 40 تن برنج و شکر در تویسرکان خبر داد و افزود: این میزان برنج و شکر از آغاز ماه رمضان تاکنون در قالب طرح ضیافت در پنج تعاونی توزیع شده است.

فرماندار تویسرکان با اشاره به اینکه تویسرکان جایگاه نخست تولید گوشت مرغ در استان همدان را دارد، گفت: قیمت مرغ در تویسرکان با شهرستان‌های دیگر نباید هیچ تفاوتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید نظارت‌ها از سوی دستگاه‌های متولی بیشتر شود، چشم‌پوشی در بحث نظارت‌ها را خیانت به مردم دانست.

مومیوند ضمن اینکه خواست تا در اولین فرصت جلسه‌ای در خصوص پیگیری کشتارگاه با حضور مسؤولان مربوطه و صنف قصاب‌ها تشکیل شود، اضافه کرد: در تعطیلات پیش‌ رو، دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی تلفن‌های مردمی باشند.

معدوم‌سازی بیش از یک تن مواد غذایی غیر بهداشتی در تویسرکان