حفظ روحیه معنویت پس از ماه مبارک رمضان ضروری است

چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵
حفظ روحیه معنویت پس از ماه مبارک رمضان ضروری است

امام جمعه خرم‌آباد گفت: حفظ روحیه معنویت پس از ماه مبارک رمضان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی صبح امروز در خطبه‎های نماز عید سعید فطر اظهار کرد: عید فطر عید بندگی ضیافت‌الله است.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان صادقون الله بهترین اعمال را به جای آوردند، خاطرنشان کرد: عده‎ای در این ماه  مبارک، بیشترین تلاوت قرآن، نماز و بالاترین انفاق را انجام دادند.

امام جمعه خرم‌آباد یادآور شد: رمضان ماه تقرب به سوی خداوند متعال است و تقویت روحیه همدلی و همبستگی از آثار مهم این ماه پر خیر و برکت به شمار می‎رود.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی بران تقویت روح و حالات درونی انسان و اراده و کسب اخلاق نیکو است.

وی بیان کرد: ماه مبارک رمضان برای مؤمنان سراسر نور و منفعت و برای کافران و منافقان جز خسران چیز دیگری نیست.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه پس از ماه مبارک رمضان دو وظیفه مهم بر عهده همگان است، عنوان کرد: یکی از این وظایف به جای آوردن شکر و ستایش خداوند متعال و دیگری حفظ روحیه معنویت، تقرب، نوع دوستی و همدلی ایجاد شده در این ماه مبارک است.

آیت‌الله میر عمادی، رمضان را ماه همدلی، صبر و استقامت خواند و افزود: ملت ایران اسلامی در این ماه جلوه‎هایی از صبر و مقاومت را در برابر هوای نفس و شیطان بزرگ به نمایش گذاشتند.

وی تبیین کرد: ملت ایران اسلامی با صبر و استقامت، همدلی و انسجام داخلی و حضور در صحنه‎های مختلفی همچون راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دادند که اهل مذاکره و سازش نیستند و در برابر استکبار مقاومت می‎کنند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه وحدت و مقاومت تنها راه نجات امت اسلامی است، تأکید کرد: استکبار جهانی امروزه با حمایت از گروهک‎های تکفیری و داعشی در بحرین، یمن، عراق و سوریه مسلمانان را به خاک و خون کشیده است و در مقابل جبهه مقاومت از بحرین تا عراق و شام در مقابله با این گروه استکبار ایستاده است و تاکنون کارنامه درخشانی را از خود به نمایش گذاشته است.

آیت‌الله میرعمادی افزود: امروز جبهه مقاومت با ایثار و فداکاری در برابر جبهه استکبار ایستاده است و مدافعان حرم که در عراق و سوریه با گروهک‎های تکفیری مبارزه می‎پردازند، در حقیقت برای حفظ ثبات و امنیت ایران اسلامی مقاومت می‎کنند.

وی توضیح داد: امروز جبهه نور در مقابل ظلم، ایمان و معنویت در مقابل ظلم و جبهه مقاومت در مقابل جبهه کفر ایستادگی می‎کنند.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: مقاومت مردم بحرین در برابر ظلم یک روز شعله‎ور می‌شود و آل خلیفه را نابود می‎کند.

لازم به ذکر است، همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر در بیش از 1200 نقطه استان لرستان برپا شد.

حفظ روحیه معنویت پس از ماه مبارک رمضان ضروری است