تلاش دشمنان در راستای تضعیف ایمان و معنویت در جامعه با هدف سلطه صورت می‌گیرد

جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
تلاش دشمنان در راستای تضعیف ایمان و معنویت در جامعه با هدف سلطه صورت می‌گیرد

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه تلاش دشمنان در راستای تضعیف ایمان و معنویت در جامعه با هدف سلطه صورت می‌گیرد، گفت: باید درصد ایمان و معنویت در جامعه افزایش یابد.

پبه گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: تنها راه نجات انسان اطاعت از دستورات خداوند متعال و پرهیز از محرمات محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت و توفیق بزرگ از طرف خداوند متعال برای انسان محسوب می‌شود، ادامه داد: باید تلاش شود نورانیت و معنویت کسب شده در ماه رمضان بعد از این ماه نیز حفظ شود.
امام جمعه ارومیه با اظهار اینکه مسلمانان با عظمت و کثرت در نماز عید فطر شرکت کردند، خاطرنشان کرد: مسلمانان بعد از یک ماه روزه‌داری و عبادت پرونده ماه رمضان امسال را با حضور و شرکت در نماز عید فطر تکمیل کردند.
وی بر توجه و اهمیت بر مسئله نماز تاکید کرد و متذکر شد: از مسائلی که تقوا را در وجود انسان تقویت و تثبیت می‌کند توجه و اهمیت به مسئله نماز و ساری و جاری کردن آن در زندگی است و باید نماز کیفی و اول وقت مدنظر قرار گیرد.
قریشی با تاکید بر استقرار نماز در جامعه، ادامه داد: جامعه‌ای که مسئله نماز در آن ساری و جاری شود و این مسئله به درستی در آن استقرار یابد جامعه نورانی محسوب می‌شود و به رشد و بالندگی می‎رسد.
وی بر مسئله اعتمادسازی در خانواده تاکید کرد و یادآور شد: مسئله اعتمادسازی در خانواده بسیار حائز اهمیت است و باید اعضای خانواده تلاش کنند تا اعتماد همدیگر را به ویژه در اوضاع هرج و مرج و بی اعتمادی جلب کنند.
وی ادامه داد: اگر اعضای خانواده خود را در جای یکدیگر قرار دهند این مسئله موجب خواهد شد تا همدیگر را بهتر درک کنند و از بروز بسیاری از مسائل جلوگیری می‌شود.
خطیب جمعه ارومیه در خطبه دوم به دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار بر مسئله تقویت ایمان و معنویت تاکید کردند و در این راستا اگر ایمان و معنویت در جامعه تقویت شود جامعه در مقابل تمامی مشکلات ایستادگی می‌کند.
وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد تا اعتقاد و ایمان را در جامعه دینی جمهوری اسلامی ایران تضعیف کند، تصریح کرد: تلاش دشمن جهت تضعیف ایمان و معنویت در راستای سلطه و غلبه بر کشور صورت می‌گیرد.
قریشی بر ضرورت توجه مسئولان در راستای افزایش درصد ایمان و معنویت در جامعه تاکید کرد و افزود: باید ایمان در جامعه تثبیت شود و برخورد لازم از طرف مسئولان با برنامه‌هایی که اعتقاد و ایمان مردم را تضعیف می‌کنند انجام شود و برنامه‌هایی که ایمان مردم را تقویت می‎‌کنند مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مسئله عفاف و حجاب نشانه ایمان و معنویت است، ادامه داد: حجاب پوسته و از عفت باطنی حکایت می‌کند و اگر درصد عفاف و حجاب در جامعه پایین باشد نشانه ایمان پایین بوده و در این راستا باید برخورد و حرکت معقول صورت گیرد.
امام جمعه ارومیه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نبود صنایع تبدیلی در استان و مشکلات فروش محصول سیب ارومیه اشاره کرد و افزود: باید در رابطه با مشکلات موجود در حوزه بازار فروش محصول سیب ارومیه و اقدامات لازم جهت جلوگیری از خرابی سیب‌ها و دور ریختن محصول در دانشگاه‎های استان از نظر علمی بررسی و تحقیقات لازم صورت گیرد و از طریق کلیه دستگاه‌های ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد تا امسال شاهد بروز این مشکلات نباشیم.
انتهای پیام/61005/ق40

تلاش دشمنان در راستای تضعیف ایمان و معنویت در جامعه با هدف سلطه صورت می‌گیرد