900 مرکز کانون پرورش فکری پذیرای کودکان و نوجوانان

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵
900 مرکز کانون پرورش فکری پذیرای کودکان و نوجوانان

مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: مجموعه آفرینش‌های ادبی و هنری کانون نهادی است که آماده‌سازی برای خلق آثار و تولید گرانبهاترین محصول را در حوزه فرهنگی و هنری بر عهده دارد.

حسین علیجانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته با بازنشر آثار فاخر 50 سال اخیر کانون به مناسبت 50 سالگی کانون سعی شد تا زمینه بروز و ظهور خلاقیت‌ها بیش از گذشته به نمایش درآید.

مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: مجموعه آفرینش‌های ادبی و هنری کانون نهادی است که آماده‌سازی برای خلق آثار و تولید گرانبهاترین محصول را در حوزه فرهنگی و هنری بر عهده دارد به طوری که این تولیدات توسط معاونت تولید و انتشارات عرضه می‌شود.

علیجانی یادآور شد: ما در مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون دریافت‌کننده آثار ارزشمند کودکان و نوجوانان در هشت رشته هنری، و چهار گرایش ادبی هستیم که از جمله آن می‌توان در گروه ادبی به نوشتن خلاق، کارگاه شعر، داستان و انجمن‌های ادبی نوجوانان اشاره کرد.

وی به تلاش مضاعف برای تولید آثار فاخر و ارزشمند با استفاده از ابزار هنر و ادبیات اشاره کرد و افزود: ما معتقدیم باید نسلی را پرورش دهیم که در ذات و حقیقت خود انسانی متوجه به حضور در محضر خداوند باشد و این حقیقت را درک کند که عالم محضر خدا است.

مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: با این اعتقاد می‌توان رفتارها و خصلت‌های نیکو را در نسل آینده توسعه داده و زمینه‌ای را فراهم کرد تا به نشانی نیک و خوب زیستن با استفاده از ابزار فرهنگ، ادب و هنر نسل کودک و نوجوان ما بتواند شایسته‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات را از خود به یادگار بگذارد.

علیجانی عنوان کرد: ما در بیش از 200 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی سعی می‌کنیم تا این شیوه خوب زیستن را به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم تا در قالب نمایش، سرود، تولید آثار ادبی، سفال، نقاشی، خوشنویسی و ... و تاثیرگذاری عرصه داستان‌نویسی و قصه‌گویی نسلی متفاوت، خلاق و مبتکر پرورش داده و تحویل جامعه بدهیم.

وی کار شگفت‌انگیز کانون را در حوزه ورود کودکان به عرصه ادبیات و خلق آثار متفاوت با تکیه بر اصل مطالعه و کتابخوانی به عنوان یک دنیای بی‌نظیر یادآور شد و گفت: در چنین سرزمین متنوعی حضور بانشاط و معنوی قطعا در تغییر و تحولات زندگی اجتماعی موثر خواهد بود.

مدیرکل مرکز آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به فعالیت 50 ساله کانون و تربیت هنرمندان و شاعران فاخر در عرصه ملی و منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: محصول کانون تربیت این هنرمندان، شاعران و چهره‌های برجسته‌ای همچون مرحوم کیارستمی است که در حقیقت نقطه عطفی در تحولات عرصه فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند.

از: خبرگزاری فارس
900 مرکز کانون پرورش فکری پذیرای کودکان و نوجوانان