آغاز نخستین برداشت گوجه فرنگی از اراضی روستای برگه میاندورود

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
آغاز نخستین برداشت گوجه فرنگی از اراضی روستای برگه میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه نخستین برداشت گوجه فرنگی در سطح 4 هزار متر مربع از اراضی زراعی روستای برگه بخش گهرباران میاندورود انجام شده است، گفت: میزان تولید در واحد سطح بالغ بر 17 تن پیش‌بینی می‌شود.

سید شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با بیان اینکه در سه ماه سال جاری 2 هزار و 510 تن کود شیمیایی توسط 10 کارگزار در بخش خصوصی و تعاونی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان توزیع شد، اظهار کرد: از این مقدار یک هزار و 758 تن اوره، 497 تن فسفات، 100 تن سولفات پتاسیم و 155 تن کلرو پتاسیم بوده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین برداشت گوجه فرنگی در سطح 4 هزار متر مربع از اراضی زراعی روستای برگه بخش گهرباران میاندورود انجام شده است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که میزان تولید در واحد سطح بالغ بر 17 تن باشد.

این مسؤولمدیر جهاد کشاورزی میاندورود مترمکعب در روستای اوسا بخش مرکزی این شهرستان اشاره کرد و افزود: این استخر با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال و مساحت 35 هکتار اراضی کشاورزی تحت پوشش احداث شده است.

موسوی اضافه کرد: با توجه به اهمیت حفظ منابع آبی و استفاده بهینه از آن و همچنین جلوگیری از تخریب منابع خاک و پیشگیری از سیل در اراضی شیبدار، اجرای طرح‌های گوناگون آب و خاک، احداث استخر پلی اتیلن با پوشش ژئوممبران احداثی روستای اوسا موجب بهبود وضعیت آبیاری و افزایش راندمان اراضی کشاورزی و امکان احداث باغات شده و موجبات زمان‌سنجی اقتصادی مالکین و اشتغال عده‌ای فراهم می‌‌شود.

وی از نخستین برداشت هندوانه با رقم میکادو در سطح 5 هزار مترمربع از اراضی زراعی بخش گهرباران خبر داد و یادآور شد: هندوانه تقریباً در همه جای دنیا پیدا می‌شود و با اینکه می‌توانیم در تمام طول سال از بازار هندوانه خریداری کنیم اما فصل هندوانه تابستان است که در این فصل بهترین کیفیت را داشته و بسیار شیرین است.

آغاز نخستین برداشت گوجه فرنگی از اراضی روستای برگه میاندورود