بهره‌برداری از دستگاه تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی تمام بدن

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
بهره‌برداری از دستگاه تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی تمام بدن

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: برای نخستین بار در کشور تجهیزات تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی تمان بدن (EOS) در بیمارستان شهید صدوقی یزد به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، سید محمدجلیل ابریشم در مورد  قابلیت‌های منحصر به فرد این دستگاه اظهار داشت: این دستگاه قابلیت تصویربرداری از نیم رخ و تمام رخ بدن به طور همزمان به صورت دو بعدی و سه بعدی و تنها در یک کلیشه را دارا است.

این استاد یار دانشگاه گفت: شدت یا دز اشعه در تصویربرداری با این دستگاه، 90 درصد کمتر از رادیوگرافی و 500 تا هزار مرتبه کمتر از سی.تی.اسکن است و برخلاف سایر تجهیزات تصویربرداری موجود، قادر است هم به صورت نشسته و هم به صورت ایستاده (با توجه به شرایط جسمی بیمار) از تمام بدن تصویربرداری کند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه پیشرفته EOS تصویر را در اندازه واقعی ارائه می‌کند و برخلاف عکس‌های ثبت شده از سایر دستگاه‌ها نیازی به بزرگنمایی تصاویر نیست.

این متخصص ارتوپدی گفت: دستگاه EOS مجهز به سیستم میکرودز برای تصویربرداری از اطفال و کودکان است و میزان اشعه انتقالی به کودک حین تصویربرداری یک دهم اشعه منتقل شده به بزرگسالانی است که توسط این دستگاه عکسبرداری می‌شوند.

مراسم افتتاحیه و بهره‌برداری از دستگاه EOS، 23 تیرماه ساعت 9:30 صبح در سالن آمفی تئاتر دکتر جوادی بیمارستان شهید صدوقی برگزار می‌شود.

بهره‌برداری از دستگاه تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی تمام بدن