تفسیر قرآن نوجوان با عنوان نامه‌های آسمانی منتشر می‌شود

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
تفسیر قرآن نوجوان با عنوان نامه‌های آسمانی منتشر می‌شود

مدیر گروه تفسیر و متون آموزشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از چاپ تفسیر قرآن نوجوان با عنوان نامه‌های آسمانی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به فعالیت‌های گروه تفسیر و متون آموزشی اظهار کرد: تفسیر یک سوره یا جزئی از قرآن یکی از اقدامات این گروه بوده،‌ ترجمه قرآن بخشی دیگر از فعالیت‌ها محسوب می‌شود که تاکنون ترجمه قرآن بر اساس پیش نیاز تفسیر راهنما و ترجمه قرآن بر اساس تفسیر المیزان چاپ شده است.

وی خاطرنشان کرد: تدوین متون آموزشی از فعالیت‌های دیگر این گروه محسوب می‌شود که متون بر اساس آیین‌نامه‌های تعریف شده، در حوزه قرآن مانند عرفان در قرآن و تفسیر ترتیبی متون آموزشی تدوین می‌شود.

مدیر گروه تفسیر و متون آموزشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه 47 پروژه در این گروه تکمیل یا در حال انجام است، گفت: تاکنون تفسیر راهنما در 20 جلد، بازنگری تفسیر در 21 جلد و تفسیر جرعه‌ای از زلال قرآن در 6 جلد چاپ شده است.

وی خاطرنشان کرد: چهار جزء تفسیر الفرید تکمیل شده ولی به دلیل کمبود بودجه و بحث‌های نظارتی و کیفی چاپ آن به تعویق افتاده است.

حسینی با اشاره به تفسیر نوجوان با عنوان نامه‌های آسمانی گفت: جلد اول این اثر چاپ شده و سه جلد در انتشارات مراحل گرافیک و صفحه‌آرایی را می‌گذراند، حجم کارها سبب شده چاپ این اثر با تأخیر انجام شود، مجلدات دوم تا چهارم به همراه ویرایش جدید جلد اول در آینده‌ای نزدیک چاپ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مخاطب این تفسیر کودکان و نوجوانان هستند، در این تفسیر از آموزه‌های قرآنی بهره گرفته شده و اولویت با آیات و سوره‌هایی بوده که محتوای داستانی دارد. در این تفسیر ابتدا ترجمه قرآن مطرح می‌شود و سپس نکات داستانی و شعر عرضه خواهد شد.

مدیر گروه تفسیر و متون آموزشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به بخش متون آموزشی گفت: با توجه به بررسی‌ها و نیازسنجی‌ها در محیط حوزوی و دانشگاهی نیاز جدی احساس شد که در زمینه متون آموزشی ورود پیدا کنیم و در زمینه تفسیر آموزشی با مدیران مجموعه سفیران هدایت به تفاهم رسیدیم و تاکنون هشت جلد این تفسیر چاپ شده است.

وی خاطرنشان کرد: ضعف‌ها و کاستی‌ها شناسایی و به مؤلف ابلاغ شد و همچنین نشستی با عنوان نقد مجلدات داشتیم، در نهایت چهار جلد اول تفسیر آموزشی بازنگری شد.

از: خبرگزاری فارس
تفسیر قرآن نوجوان با عنوان نامه‌های آسمانی منتشر می‌شود