برگزاری هرساله اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی از امروز

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
برگزاری هرساله اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی از امروز

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: رویدادها و اتفاقات تاریخی منطقه‌های خود را باید حداقل یک‌بار هم که شده است بخوانید و روی آن فکر کنید که روی افکار و آینده شما تأثیر به سزایی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیش از ظهر امروز حمیدرضا کفاش در اردوی ملی دانش‌آموزان مرزنشین در اصفهان خطاب به دانش‌آموزان، اظهار کرد: سرنوشت منطقه‌های خود را باید حداقل یک‌بار هم که شده است بخوانید و روی آن فکر کنید؛ چراکه قطعاً روی افکار و آینده شما تأثیر به سزایی خواهد داشت.

وی افزود: شما دانش‌آموزان، با توجه به اینکه همین نسل و نسل آینده را می‌سازید؛ همیشه باید به بیانات مقام معظم رهبری مخصوصاً به سه امر تحصیل، تذهیب و ورزش که بسیار سفارش شده است، توجه کنید چراکه اگر این سه امر را در زندگی خود اجرا کنید قطعاً موفق خواهید بود.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: شما دانش‌آموزان که نمایندگان تمام دانش‌آموزهای استان‌های مرزنشین کشور هستید، باید به خاطر ایرانی بودن و بومی بودن خود افتخار بسیار کنید؛ چرا که اگر دقت کنید می‌بینید که در هیچ کجای جهان تنوع قوم و طایفه‌های بزرگ در یک کشور وجود ندارد و فقط ایران به این شکل است.

وی تأکید کرد: شما دانش‌آموزان باید به داشته‌های خود فکر کنید؛ توسعه زبان شکر و سپاس به‌عنوان یک اقدام لازم برای همه مردم ایران مخصوصاً شما دانش‌آموزان مرزنشین در ایران است به همین دلیل شما باید بیشتر از بقیه مردم ایران روی این مسئله فکر کنید.

کفاش ابراز کرد: کلمه محروم برای این استان‌های کم برخوردار از امکانات، مناسب نیست؛ چراکه محروم به معنای رنج و سختی است و معنای این دو کلمه این نیست که شما امکانات در استان خود ندارید.

وی تأکید کرد: محروم آن جاهایی هستند که دانش‌آموزانی مثل شما در آنجا وجود ندارد؛ هیچ‌وقت و هیچ کجا، امکانات نمی‌تواند در یک مکان جای نیروی انسانی خوب را بگیرد پس شما باید به خاطر تمام داشته‌های خود خدا را شاکر باشید.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش‌ و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: احیای اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی که حق شماست، چند سالی بود که به فراموشی سپرده‌ شده بود اما از امروز این اردو هرساله برگزار خواهد شد و هرساله وسعت بیشتری در کشور خواهد گرفت.

برگزاری هرساله اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی از امروز