بازدید خبرنگاران از محل اجرای طرح کاشت نهال به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
بازدید خبرنگاران از محل اجرای طرح کاشت نهال به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان

خبرنگاران از محل اجرای طرح هر تولد یک درخت زیبا و هر پیوند ازدواج یک درخت ماندگار در پارک جنگلی گلستان زنجان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، خبرنگاران ظهر امروز از محل اجرای طرح هر تولد یک درخت زیبا و هر پیوند ازدواج یک درخت ماندگار در پارک جنگلی گلستان زنجان بازدید کردند.

بر اساس این طرح با تولد هر نوزاد والدین ضمن مراجعه به اداره کل ثبت احوال برای اخذ شناسنامه فرزند خود و تحویل معرفی‌نامه به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری زنجان اقدام می‌کنند تا نسبت به کاشت نهال اقدام کنند.

همچنین زوج‌های جوان پس از ثبت ازدواج خود و ارجاع عقدنامه به اداره ثبت احوال می‌توانند نسبت به کاشت نهال در بوستان گلستان اقدام کنند.

بر اساس طراحی انجام شده کاشت نهال برای متولدین هر ماه و ازدواج‌های ثبت شده در یک ماه طی دو مرحله انجام می‌شود.

سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری زنجان برای هر درختی که کاشته می‌شود، شناسنامه‌ای را با عنوان برگ‌نامه اهدا می‌کند که این برگ‌نامه دارای کد شناسایی بوده که این کد حاوی اطلاعات درخت و صاحب درخت است.

گفتنی است، کسی که درخت را می‌کارد، مالک معنوی آن است و متعهد به نگهداری و حفاظت از درخت مورد نظر خواهد بود.

طرح هر تولد یک درخت زیبا و هر پیوند ازدواج یک درخت ماندگار پس از بررسی‌های انجام شده با عقد تفاهمنامه سه‌جانبه بین شهرداری زنجان، سازمان ثبت احوال و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری زنجان در سال جاری عملیاتی شده است.

ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز در میان خانواده‌ها و افزایش میزان مشارکت شهروندان در امر توسعه و حفظ و نگهداری فضای سبز از اهداف اعلام شده برای اجرای طرح هر تولد یک درخت زیبا و هر پیوند ازدواج یک درخت ماندگار است تا کودکان از همان ابتدای تولد به نقش فضای سبز و اهمیت درخت و طبیعت در زندگی انسان‌ها توجه کنند تا در آینده نیز برای حفظ و صیانت از این میراث ماندگار کوشا باشند.

شهرداری زنجان با همراهی ارگان‌های دیگر در صدد است تا با اجرای طرح موردنظر در بدو تولد و آغاز زندگی مشترک، اهمیت کاشت درخت را در زندگی انسان‌ها یادآوری کرده و هر کودک با تولد خود سرزمینی سبز را به نسل‌های آینده به ارمغان بیاورد.

شایان ذکر است، بر اساس گفته مسؤولان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری زنجان مراسم رسمی آغاز کاشت در پارک جنگلی گلستان زنجان طی چند روز آینده برگزار می‌شود.

بازدید خبرنگاران از محل اجرای طرح کاشت نهال به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان