حوزه هنری یکی از مراکز مهم چاپ کتاب در زمینه ادبیات است/ چاپ 40 اثر ادبی حوزه هنری به سایر زبان‎‌ها

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
حوزه هنری یکی از مراکز مهم چاپ کتاب در زمینه ادبیات است/ چاپ 40 اثر ادبی حوزه هنری به سایر زبان‎‌ها

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به اینکه حوزه هنری یکی از مراکز مهم چاپ کتاب در زمینه ادبیات است، گفت: بیش از 40 اثر ادبی حوزه هنری به سایر زبان‌ها ترجمه شده و در حال چاپ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا قزوه بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات حوزه هنری در حمایت از شعرا و داستان‌نویسان اظهار کرد: در هر سال تقریباً 100 اثر در بخش‌های ادبی چاپ می‌شود و ادبیات هنر اول در این نهاد به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری یکی از مراکز مهم چاپ کتاب در زمینه ادبیات است، تصریح کرد: ادبیات در استان‌های مختلف در حوزه هنری با ادبیات خلاق شناخته می‌شود و نسبت به هنرهای دیگر در چند پله بالاتر ایستاده و رضایت مقام معظم رهبری نیز نشان دهنده موفقیت حوزه هنری در این امر است.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به حمایت‌های حوزه هنری از کتاب اولی‌ها تصریح کرد: در این راستا اولویت چاپ با کتاب اولی‌ها بوده، البته در کنار ادبیات خلاق به ادبیات مقاومت نیز توجه ویژه‌ای شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مقاومت و ادبیات مقاومت حوزه هنری بسیار خوب درخشیده و همین امر موجب ارتقای مقام آن در کشور شده است، اضافه کرد: بخشی از این آثار به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شود و هم‌اکنون 30 تا 40 اثر بزرگسال، زنان و شعر مقاومت در حال چاپ در کشورهای مختلف است.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه این امر نشان دهنده آن است که ادبیات فعالیت خوبی کرده و به افق روشنی رسیده است، افزود: تاکنون بیش از دو هزار کتاب داستان و شعر چاپ شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نویسندگان بزرگ فعالیت خود را از حوزه هنری آغاز کرده‌اند، ادامه داد: حوزه هنری در چاپ کتاب، شهرستانی و یا تهرانی بودن آثار را در نظر نگرفته و اصلاً تفکیک نشده است.

قزوه با بیان اینکه بیشتر کتاب‌های چاپ شده برای نویسندگان و شاعران شهرستانی بوده است، اضافه کرد: در این راستا این فرصت به استان‌‎ها نیز داده شده است که کارها تأیید شده و به چاپ برسد.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه در همه استان‌ها کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر در طول هفته حداقل یک تا دو کارگاه و در برخی از استان‌ها تا 10 کارگاه آموزشی برگزار می‌شود.

حوزه هنری یکی از مراکز مهم چاپ کتاب در زمینه ادبیات است/ چاپ 40 اثر ادبی حوزه هنری به سایر زبان‎‌ها