تیراندازی و حمله به پلیس تگزاس

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
تیراندازی و حمله به پلیس تگزاس

موج حملات به نیروهای پلیس آمریکا در جریان اعتراضات به رواج نژادپرستی علیه سیاهپوستان در جامعه آمریکایی و بویژه در ادارات پلیس این کشور، این بار به تگزاس رسید و ظاهرا سه فرد مسلح به سمت افسران پلیس تیراندازی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی اعلام کردند، پلیس تگزاس 2 فرد مسلح را که ظاهرا به سمت افسران پلیس در این شهر شلیک کرده بودند، دستگیر کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، در روزهای اخیر به دنبال کشته شدن دست‌کم دو سیاهپوست توسط افسران پلیس آمریکا، موجی از تظاهرات و اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به رواج تعصبات نژادپرستانه علیه سیاهپوستان در آمریکا و بویژه در میان نیروهای پلیس آمریکاییبه راه افتاده است.

عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله‌اش در حال رانندگی در یکی از خیابان‌های ایالت «مینه‌سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با گلوله افسران پلیس در ایالت «لوئیزیانا» آمریکا جان خود را از دست داد.

صبح روز جمعه (پنج‌شنبه شب به وقت آمریکا) معترضان به اقدامات نژادپرستانه افسران پلیس آمریکایی و کشتار اخیر سیاهپوستان در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمدند. در دالاس اما حوادثی که اتفاق افتاد اندکی فراتر از اعتراض و تظاهرات و دستگیری معترضان رفت.

تعدادی تک‌تیرانداز که در ساختمان «بانک آمریکا» مخفی شده بودند، به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده و 12 افسر پلیس در این تیراندازی‌ زخمی شدند که در نهایت 5 افسر پلیس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

پلیس دالاس در جریان تبادل آتش با افراد مسلح که در ساختمان مخفی شده بودند، سه نفر را دستگیر کرد اما فرد چهارم حاضر نشد تسلیم شود و در نهایت گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن وی و برطرف شدن تهدید موجود منتشر شده بود.

اما این پایان اعتراضات مردم آمریکا علیه رواج نژادپرستی در این کشور نبود. این اعتراضات تا امروز نیز همچنان در نقاط مختلف این کشور در جریان بوده است.

امروز سه‌شنبه و در ادامه این اعتراضات گسترده ابتدا در خبری فوری اعلام شد که نیروهای پلیس تگزاس به دنبال چندین نفر مسلح هستند که به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده‌اند.

پس از گذشت چند ساعت اخباری در خصوص دستگیری دو نفر از مظنونین به این تیراندازی منتشر شد و پلیس اعلام کرد که هیچ یک از افسران پلیس در این حادثه تیراندازی هدف ضاربان قرار گرفته بودند، زخمی نشده‌اند.

در حال حاضر نیروهای پلیس تگزاس در حال جستجو برای دستگیری مظنون احتمالی سوم هستند.

اخبار تکمیلی متعاقبا منتشر می‌گردد.

تیراندازی و حمله به پلیس تگزاس