انقلابی ماندن یعنی دوری از اشرافی‌گری/ شاخصه اصلی اصولگرایی مطیع امر رهبری بودن است

پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
انقلابی ماندن یعنی دوری از اشرافی‌گری/ شاخصه اصلی اصولگرایی مطیع امر رهبری بودن است

امام جمعه موقت لنده با بیان اینکه شاخصه اصلی اصولگرایی مطیع امر رهبری بودن است گفت: تبعیت از ولایت فقیه و رهبری باید در همه عرصه‌ها اجرایی شود و امروز انقلابی به معنای دوری گزیدن از اشرافی‌گری، ریاست‌طلبی و تجمل‌گرایی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، حجت‌الاسلام سید محمود الهی‌نیا عصر امروز در جلسه هیأت پیروان ولایت شهرستان لنده اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی بر خود می‌بالد که رهبری بصیر آگاه و هوشیار داشته و جهان اسلام چشم انتظار فرامین آن معظم له است.

وی افزود: اگر سراسر جهان را بگردیم و رهبران کشورهای مختلف را مورد ارزیابی قرار دهیم هیچ رهبری مثل رهبر معظم انقلاب پیدا نخواهیم کرد، کسی که هم بر اوضاع و احوال داخلی کشور خود آگاه هست و هم مسائل مبتلابه جهان و کشورها را به درستی می‌شناسد.

امام جمعه موقت لنده تصریح کرد: حتی دشمنان نظام و انقلاب و رهبری بر این امر که هوشیارترین و آگاه‌ترین رهبر جهان مقام معظم رهبری است اذعان داشته‌اند به گونه‌ای که وقتی از رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص رهبری سؤال می‌کنند می‌گوید «رهبر ایران بر اوضاع و احوال کشور من بهتر از من مسلط است و همه تحولات منطقه را رصد می‌کند».

حجت‌الاسلام الهی‌نیا در ادامه یادآور شد: با این توصیف باید بگوییم که رهبری در سخنان اخیر خود مطالبی را ایراد فرمودند که ما باید بیش از گذشته هوشیار و آگاه باشیم.

وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب از انقلابی بودن سخن گفتند این بدان معناست که برخی از افراد جامعه ما روی ریل انقلاب حرکت نمی‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لنده ادامه داد: توصیه‌های مقام معظم رهبری از روی دغدغه و نیازی است که ما باید آن را درک کنیم و در جهت پیشرفت و ترقی کشور به کار گیریم.

حجت‌الاسلام الهی‌نیا افزود: همانطور که گفته شد چشم جهان و بیداری اسلامی به سخنان رهبر معظم انقلاب بوده و ما باید با اجرای سیاست‌های درست و حفظ ویژگی انقلابی بودن خود اجازه ندهیم که خم به ابروی رهبری بیاید.

وی اضافه کرد: وجود همدلی و همزبانی در راستای اصل اصولگرایی لازم و ضروری است و اما برای این مهم اصل دیگری به نام مطیع رهبری بودن هم ضرورت داشته که همه در هر پست و جایگاهی که باشیم باید به آن پایبند باشیم.

امام جمعه موقت لنده تصریح کرد: ما باید انقلابی بودن مد نظر رهبری را همه جنبه‌های فردی و اجتماعی زندگی خود به کار گیریم و نشان دهیم که هنوز هم بر اصول و پایه‌های مستحکم انقلاب باقی هستیم.

حجت‌الاسلام الهی‌نیا در پایان افزود: انقلابی بودن در شرایط کنونی یعنی پرهیز از ریاست‌طلبی و دوری از اشرافیگری و تجمل‌گرایی که امروز معضلی برای جامعه ما شده است.

انقلابی ماندن یعنی دوری از اشرافی‌گری/ شاخصه اصلی اصولگرایی مطیع امر رهبری بودن است