افزایش رشته‌های سطح 4 مرکز تخصصی تفسیر قرآن

پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
افزایش رشته‌های سطح 4 مرکز تخصصی تفسیر قرآن

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حوزه علمیه قم گفت: طی سال‌های آتی به دنبال تصویب رشته‌های جدید در سطح چهار هستیم تا رشته‌های موردنیاز حوزه و جامعه را در حوزه تفسیر قرآن داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید ملکی، صبح امروز در ابتدای آزمون سطح چهار این مرکز با اشاره به روند برگزاری این آزمون اظهار کرد: حدود 15 سال سطح چهار مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی به دلایلی تعطیل شده بود، اما با تلاش دوستان از سال گذشته سطح چهار این مرکز فعالیت خود را دوباره با یک رشته آغاز کرد و امروز آزمون این رشته با حضور 70 داوطلب برگزار شد.

ملکی ادامه داد: اکنون تنها یک رشته را در سطح چهار مرکز تخصصی تفسیر داریم، اما در سال‌های آتی به دنبال تصویب رشته‌های دیگر در سطح چهار هستیم تا رشته‌های مورد نیاز حوزه و جامعه را در حوزه تفسیر قرآن داشته باشیم. امیدواریم با فعالیت علمی دانش پژوهان مرکز تفسیر قرآن، این مرکز در جایگاه خودش قرار بگیرد.

وی افزود: آیت‌الله مکارم شیرازی ساختمان سه طبقه‌ای را برای موسسه پژوهشی مرکز تفسیر قران اختصاص داده است، مقدمات آغاز فعالیت این موسسه پژوهشی فراهم شده تا پژوهشگران در آنجا کار پژوهشی کنند.

مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حوزه علمیه با اشاره به فعالیت‌های تبلیغی در حوزه تفسیر گفت: امیدواریم که دانش پژوهان مرکز تخصصی تفسیر، ما را در در تبلیغ مباحث تفسیر در شهر قم و شهرستان‌های دیگر یاری کنند و مراکزی همچون صدا و سیما، مساجد و نهادها بیشتر شاهد حضور دانش آموختگان مرکز تخصصی تفسیر باشند.

ملکی ادامه داد: مرکز تخصصی تفسیر، 25 سال سابقه دارد و انتظار می‌رود که این مرکز حرف اول را در حوزه تفسیر در کشور بزند. افرادی که در آزمون سطح چهار این مرکز قبول می‌شوند، تعداد محدودی هستند، اما چون این آزمون هر سال برگزار می‌شود، علاقه‌مندان با شرکت در آزمون در سال‌های آینده می‌توانند در سطح چهار مرکز تخصصی تفسیر پذیرفته شوند.

وی افزود: امیدواریم که دانش‌آموختگان این مرکز بعد از پایان تحصیل در مرکز تخصصی تفسیر، دوباره به این مرکز برگردند تا توان مرکز تخصصی تفسیر به صورت روزافزون بیشتر شود. متاسفانه تنها به این مرکز، یک نگاه آموزشی شده و توقع بر این است که دانش آموختگان مرکز تفسیر قرآن پس از پایان تحصیل هم فعالیت‌های تبلیغی و پژوهشی خود را در این مرکز ادامه بدهند.

افزایش رشته‌های سطح 4 مرکز تخصصی تفسیر قرآن