زیر میزی خط قرمز ماست/ افزایش تخت بیمارستان سبلان جزو مهم‌ترین برنامه‌‌ها

پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
زیر میزی خط قرمز ماست/ افزایش تخت بیمارستان سبلان جزو مهم‌ترین برنامه‌‌ها

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه زیر میزی خط قرمز ماست، گفت: تنها یک مورد دریافت حقوق 52 میلیون تومانی از سوی یک پزشک متخصص زنان و زایمان داشتیم که آن هم براساس کارکردی که داشته، این رقم را دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نیک سیرت عصر امروز در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی در اردبیل اظهار کرد: به غیر از این یک مورد اکثر دریافتی‌های پزشکان طرح قرارداد با بیمارستان‌های تأمین اجتماعی براساس کارکردشان زیر 20 میلیون تومان بوده و مدیران این مجموعه کمتر از پزشکان دریافتی داشتند.

وی با بیان اینکه نحوه پرداخت دستمزد به پزشکان براساس رقم ثابت و همچنین براساس کارکرد پزشک متخصص یا فوق تخصص بوده است، تصریح کرد: این کارکردها ماهانه متفاوت است، اما آنچه که باید به صراحت گفت اینکه در این مجموعه کسی خارج از ضوابط و قواعد حقوق و دستمزدی دریافت نکرده، به طوریکه دریافتی پزشکان فعال در تأمین اجتماعی با مراکز دانشگاه علوم پزشکی متفاوت است.

زیر میزی خط قرمز ماست

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل از کنار گذاشتن اولین متخصص متخلف در دریافت زیر میزی در بخش بیمارستانی تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: خط قرمز ما دریافت زیر میزی است، چرا که به هیچ وجه پزشکان فعال در مراکز درمانی تأمین اجتماعی حق دریافت زیر میزی ندارند و اگر موردی مشاهده شود، قطعاً با آن برخورد می‌کنیم.

نیک سیرت افزود: در این زمینه ما اولین مجموعه‌ای بودیم که یک متخصص متخلف در این زمینه را کنار گذاشتیم تا برخورد جدی با دریافت زیرمیزی‌ها انجام شود.

وی به رتبه سوم استان اردبیل در بحث سرانه تخت به ازای هر بیمه شده اشاره کرد و ادامه داد: افزایش تخت بیمارستان سبلان امسال جزو برنامه‌های جدی ماست و علاوه بر آن افزایش تخت بیمارستان ارس پارس‌آباد نیز خواسته اصلی مدیریت درمان استان اردبیل است.

نیک سیرت از بهسازی، نوسازی و زیباسازی هر دو بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی در اردبیل خبر داد و اضافه کرد: هر دو بیمارستان نیاز به تعمیر، اصلاح و تجهیز دارند که این کار آغاز شده که امیدواریم نتایج خوبی نیز به همراه داشته باشد.

زیر میزی خط قرمز ماست/ افزایش تخت بیمارستان سبلان جزو مهم‌ترین برنامه‌‌ها