سیاست‌های بانکی در کشور همخوانی لازم را با صنعت ندارد

یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
سیاست‌های بانکی در کشور همخوانی لازم را با صنعت ندارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: هر بانک در کشور بر اساس سیاست‌های کلی خود حرکت می‌کند که متاسفانه همخوانی لازم با نیازهای صنعت را ندارد.

غلامحسین جمیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فرس در زنجان، اظهار کرد: همکاری بانک‌ها با واحدهای صنعتی در کشور رضایت‌بخش نیست.

وی با بیان اینکه این همکاری در استان زنجان کامل نیست، اضافه کرد: همکاری بانک‌ها با واحدهای صنعتی در استان زنجان تافته جدا بافته از کشور نبوده و در استان زنجان نیز بانک‌ها با واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران، همکاری مطلوبی ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر در همه جای کشورمان، بانک‌ها برای خود مسیر دیگری جز مسیر همکاری میان صنعت و تولید را دنبال می‌کنند.

جمیلی در این رابطه با دادن توضیحات بیشتر، ادامه داد: منفعت و بنگاه‌داری در حال حاضر در بین بانک‌های کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و این موارد در اولویت کاری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه عدم همکاری کامل و مطلوب بانک‌ها با تولید و صنعت پیامدهای مختلفی دارد، گفت: با وجود این موارد نباید انتظار دیگری جز وضعیت فعلی تولیدی و صنعتی کشور را داشت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: بانک‌های کشور امروزه برای دست یافتن به سود مورد نظر خود، اقدام به دادن تسهیلات کوتاه‌مدت می‌کنند تا بهتر و سریعتر به سود خود دست پیدا کنند.

جمیلی اظهار کرد: برای بانک‌ها امروز همکاری خوبی با واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجادی و نوپا تعریف نمی‌شود و عملا نیز تسهیلاتی در این حوزه از سوی بانک‌ها پرداخت نمی‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که البته بانک‌ها نیز برای خود محدودیت‌های مالی دارند، افزود: هر بانکی در کشور رویه خود را دارد و بر اساس سیاست‌های کلی خود حرکت می‌کند که متاسفانه قدری همخوانی لازم با نیازهای صنعت را ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان بیان کرد: سرمایه‌های بانک‌ها نیز محدویت خاص خود را دارد و امروزه صنعت و تولید ما 100 درصد با هم منطبق نیستند.

جمیلی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه توسعه استان زنجان با راه‌اندازی و حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که بانک‌ها عامل اصلی توسعه هستند، این توسعه باید در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی صورت بگیرد.

از: خبرگزاری فارس
سیاست‌های بانکی در کشور همخوانی لازم را با صنعت ندارد