یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» برگزار می‌شود

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» هم‌زمان با اولین سالروز فاجعه منا در حوزه هنری استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی؛ حسن میلانی اظهار داشت: حادثه بسیار تلخ منا که باعث جان باختن و مصدومیت جمع کثیری از زائرین بیت‌الله الحرام شد، جهان اسلام و ملت‌های آزاده را داغدار و اندوهی بسیار بزرگ در بین مسلمانان جهان پدید آورد و در ایران عزیز نیز خانواده‌هایی را که مشتاقانه در انتظار ورود زائران خانه خدا بودند مصیبت‌زده و عزادار کرد. بی‎‌شک مدیریت غلط آل‌سعود در صحنه حج و اقدامات ناشایسته‌ای که عامل این فاجعه بوده است نباید از نظر دور بماند.

وی هدف از برگزاری یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا»، را اعلام اعتراض هنرمندان به نقش آل‌سعود در ایجاد فجایع انسانی در منطقه و مدیریت غلط و بی‌لیاقتی آن عنوان کرد.

میلانی افزود: به همین منظور دبیرخانه یادواره ادبی هنری «خط سرخ منا»، در حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری و مشارکت روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان حج و زیارت استان، صدا و سیمای مرکز استان و بسیج هنرمندان تشکیل یافته است.

وی ضمن ابراز تأسف و ناراحتی از این فاجعه غم‌بار و اعلام انزجار از مسببان و عاملین این فاجعه که همان حکومت صهیونیستی آل‌سعود است، اضافه کرد: یادواره هنری، ادبی خط سرخ منا در رشته‌های؛ فیلم‌های موبایلی، عکس، تصویرسازی، کاریکاتور، گرافیک، شعر و داستان برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: یادواره فوق در دو بخش برگزار خواهد شد؛ بخش اول ویژه عموم مردم و حجاجی که در مراسم حضور داشتند و بخش دوم ویژه هنرمندان و نویسندگان است تا از این طریق اعتراض خویش را به نقش آل‌سعود در ایجاد فجایع انسانی در منطقه نشان دهند.

میلانی فرصت ارسال آثار را 15 شهریورماه سال جاری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در رشته‌های گفته شده به نشانی تبریز- خیابان امام خمینی- تقاطع شریعتی- طبقه فوقانی مجموعه فرهنگی سینمایی قدس- حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی و به کد پستی 5133714381 ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 04135552557 و 04135551619 تماس حاصل کنند.

لازم به ذکر است، پوستر و فراخوان یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» در تارنمای حوزه هنری استان به نشانی www.artabriz.ir قابل دریافت و دانلود است.

یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» برگزار می‌شود