فیلم سینمایی «هفتم تیر» سال آینده اکران می‌شود

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵
فیلم سینمایی «هفتم تیر» سال آینده اکران می‌شود

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی‌بر ساخت فیلم سینمایی هفتم تیر، سال آینده این فیلم در سینماهای ایران اکران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حسینعلی بیات ظهر امروز در گردهمایی معاونان فرهنگی و امور اجتماعی روسای ادارات منطقه 4 کشور در سخنانی اظهار داشت: برای ارتقا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این اداره کل اقدام به ساخت و پخش هفته‌ای 40 دقیقه برنامه تلویزیونی قاصدک برای معرفی کارآفرینان، رزمندگان نخبه کرده و ساخت 40 تیزر، هفته‌ای چهار روز برنامه رادیویی و تولید 10 فیلم مستند شهدای غواص ازجمله فعالیت‌های اجرا شده در سال گذشته بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید 600 میان‌برنامه با عنوان پلاک در دو سال گذشته، 72 پویانمایی، 14 میان‌برنامه خانواده پنج شهیدی قمی، فیلم سینمایی پل قطور، راه‌اندازی سایت آپارات با عنوان نامه‌های ارغوانی و چاپ 22 نمایشنامه از دیگر فعالیت‌های اداره کل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز بوده است.

مدیر تلویزیونی شاهد تصریح کرد: ادامه پخش برنامه قاصدک، جشن تولید هر شب و پخش در شبکه 3، خط ویژه از شهریورماه به مدت هشت شب، برپایی دومین جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی ایثار و راه‌اندازی کانال تلگرام در سال جاری اجرایی می‌شود.

بیات بیان داشت: در سال جاری شاهد راه‌اندازی بیست‌وهشتمین دوره مسابقات قرآنی در مشهد مقدس، تشکیل شورای قرآنی و دوره‌های آموزش تخصصی و نیز ارائه 30 برنامه هنری نیز در سال جاری خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور 347 مدرسه شاهد وجود دارد که اگر در هر مدرسه یک برنامه تئاتر و فیلم سینمایی پخش و به اکران درآِید زمینه آشنایی جوانان و نوجوانان به ایثارگری‌های رزمندگان در قالب پخش فیلم بیشتر می‌شود.

مدیرکل هنر بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: همچنین جمع‌آوری 40 هزار ساعت فیلم، 60 هزار صوت و 100 هزار قطعه عکس از یادگاران دفاع مقدس در آرشیو و تشکیل 15 اتاق فکر گامی مؤثر در آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

بیات بیان داشت: از 50 هزار پدر شهید و 220 هزار شهید که بسیاری از پدر و مادران آنان که سه‌چهارم تعداد را تشکیل می‌دهند فوت شده‌اند زمینه مناسبی برای خاطره‌نویسی هستند و باید از این فرصت‌ها استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه سرباز جبهه فرهنگی، خانواده شهدا هستند، افزود: جنگ امروز فرهنگی است و خط مقدم جبهه فرهنگی متولیان فرهنگی هستند که با کار، تلاش، ابتکار و خلاقیت توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

فیلم سینمایی «هفتم تیر» سال آینده اکران می‌شود