مشایعت درب‌های حرمین عسکریین(ع) توسط مردم هرمزگان

پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵
مشایعت درب‌های حرمین عسکریین(ع) توسط مردم هرمزگان

درب‌های حرمین عسکرین(ع) که از قم برای انجام کار قلم‌زنی روی مس و نقره وارد بندرعباس شد، توسط مردم شهیدپرور استان هرمزگان از محل حرم شهدای گمنام تا حسینیه ثارالله بندرعباس مشایعت شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، درب‌های حرمین عسکرین(ع) که از قم برای انجام کار قلم‌زنی روی مس و نقره وارد بندرعباس شد و توسط مردم شهیدپرور استان هرمزگان از محل حرم شهدای گمنام تا حسینیه ثارالله بندرعباس مشایعت شد.

مردم هرمزگان با حضور پرشور و شعف خود بار دیگر با ائمه اطهار سلام‌الله و شهدای اسلام تجدید پیمان کردند و نشان دادند دشمنان اسلام هرگز قادر به جدایی مردم ایران اسلامی از دین نیست.

مردم هرمزگان با حضور خود نشان دادند که در هر کجا که باشند با ائمه اطهار پیمان همیشگی بسته‌اند و از جان و مال خود می‌گذرند و تا آخرین قطره خون‌شان از اسلام دفاع خواهند کرد.

4 درب متعلق به حرمین عسکرین(ع) که برای طلاکاری به قم فرستاده شده بود پس از انجام کار به بندرعباس بازگشت تا به کارگاه‌هایی در بندرعباس برده شود و کارهای قلم‌زنی روی مس و نقره آن تا پایان سال 95 انجام و پس از آن اوائل سال 96 به عراق و شهر مقدس سامرا منتقل شوند.

در حاشیه این برنامه معاون منابع انسانی استانداری هرمزگان به نیابت از استاندار در جلسه حضور یافت و در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بیان اینکه در سال‌های گذشته از مرکز اعلام شد استان هرمزگان ظرفیت انجام این پروژه بزرگ را ندارد اظهار داشت: آنهایی که اعتقاد دارند استان هرمزگان ظرفیت پذیرش این پروژه را ندارند معلوم می‌شود مردم خونگرم و همیشه در صحنه هرمزگان را نمی‌شناسند.

علی رئوفی افزود: مردم هرمزگان ابتدا حسینیه و مسجد می‌سازند و سپس به فکر تهیه مسکن برای خودشان هستند این مردم از جان و مال خود برای ائمه و دین‌شان مایه می‌گذارند و تاکنون بالغ بر 300 میلیون تومان وجه نقد و 60 میلیون تومان طلا با مشارکت مردم جمع‌آوری شده است.

وی اضافه کرد: زنان و مادران این استان طلاهای دستان خود را برای آبادی و ساخت این درب‌ها فروخته‌اند و باز هم خواهند فروخت. مردم هرمزگان بارها این مساله را اثبات کرده‌اند و در حال حاضر نیز در ساخت این درب‌ها مشارکت خود را نشان داده‌اند.

رئوفی عنوان کرد: برکت حضور این درب‌ها بسیار زیاد است و نشانه آن نیز این است که حضرت بقیه‌الله(ع) از میان این درب‌ها عبور خواهند کرد و به زیارت پدر و پدربزرگشان خواهند رفت و برای تمام مردم دعای عاقبت به خیری خواهند کرد.

سپس فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مردم هرمزگان این توفیق را داشته‌اند که امروز ارادت و عشق خود را به ائمه معصومین با حضور و عرض ادب و احترام نشان داده‌اند.

سردار رضا ترابی افزود: با این برنامه دو هدف را دنبال می‌کنیم ابتدا اینکه به گروه‌های تکفیری نشان بدهیم که ما از عشق و ارادت‌مان نسبت به اهل بیت تحت هیچ شرایطی نخواهیم گذشت و عشق به ولایت و ائمه معصومین(ع) در خون و رگ مردم ایران و هرمزگان جاری است و امکان توقف این جوشش وجود نخواهد داشت.

وی دومین هدف را شراکت در بازسازی بقاع متبرک ائمه بیان نمود و اضافه کرد: این حرکت به دشمنان ما به‌ویژه تکفیری‌ها نشان خواهد داد که مردم وقتی برای مشایعت درب‌های حرمین معصومین(ع) دمای بالای 45 درجه را تحمل می‌کنند و سر از پا نمی‌شناسند، قطعا برای ادامه راه ائمه هزاران برابر حاضرند خودشان را فدا نمایند.

ترابی تصریح کرد: این حرکت مردم تیری در چشم دشمنان اسلام است و مردم جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تن آنان را با حضور خود و تجدید عهد با آرمان‌های امام و شهدا و ادامه راه‌شان به لرزه انداخته‌اند.

مشایعت درب‌های حرمین عسکریین(ع) توسط مردم هرمزگان
jkkjkjkjkj