شورای فرهنگ عمومی باید نقش قرارگاه فرهنگی را داشته باشد

پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵
شورای فرهنگ عمومی باید نقش قرارگاه فرهنگی را داشته باشد

امام جمعه نهبندان گفت: از شورای فرهنگی باید به عنوان یک قرارگاه فرهنگی استفاده کرد و مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی را رصد و تحلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی فرمانداری نهبندان، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان با دستور کار برنامه‌ریزی برای بزرگداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی شهرستان برگزار شد.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان در این جلسه با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی جایگاه مهمی در جامعه دارد، اظهار داشت: مسائل فرهنگی مهم‌ترین مسائل کشور است به طوری که به مهم‌ترین دغدغه کشور تبدیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی افزود: مسائل فرهنگی در جامعه به صورت یک ناهنجاری درآمده و نسبت به 20 سال گذشته تفاوت بسیاری کرده است.

وی ادامه داد: از شورای فرهنگی باید به عنوان یک قرارگاه فرهنگی استفاده کرد و مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی را رصد و تحلیل کرد.

امام جمعه نهبندان گفت: باید مراسم بزرگداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان با دعوت از یک سخنران کشوری به صورت باشکوه گرفته شود.

فرماندار نهبندان نیز با بیان اینکه برنامه‌های سالروز ورود با برکت مقام معظم رهبری به نهبندان، جزو برنامه‌های محوری هفته دولت امسال است، از افزایش اعتبارات فرهنگی نهبندان نسبت به سال گذشته خبر داد.

اصغر نظافت تصریح کرد: یک کمیته مالی برای مراسم بزرگداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان مشخص شود تا موضوع مالی این جلسه را پیگیری کند، این برنامه باید به صورت مردمی برگزار شود.

گفتنی است؛ تشکیل کمیته مراسم بزرگداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهرستان به ریاست سپاه ناحیه مقاومت بسیج نهبندان و تعیین اعضای حقیقی فرهنگی و حقوقی دانشگاهی شورای فرهنگ عمومی نهبندان از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.   

شورای فرهنگ عمومی باید نقش قرارگاه فرهنگی را داشته باشد