گرامیداشت یاد شهدا سبب توسعه فرهنگ ایثار در جامعه می‌شود

پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵
گرامیداشت یاد شهدا سبب توسعه فرهنگ ایثار در جامعه می‌شود

رئیس حوزه هنری استان هرمزگان گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و توجه به خانواده‌های شهدا و ایثارگران سبب توسعه فرهنگ ایثار در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، انوشیروان پیشدار ظهر امروز در حاشیه نشست با هنرمندان بسیجی، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همه شهدای پس از دفاع مقدس که برای استقلال و عزت کشورمان خون خویش را فدا کردند قوام بخش حیات دنیوی ما است.

وی با بیان این که کوچک‌ترین اقدامی که ما می‌توانیم در برابر ایثار بزرگ شهدا انجام دهیم، برگزاری شایسته یادواره‌های مناسب برای بازخوانی اندیشه‌ها و وصیت‌نامه‌های شهدای گرانقدر استان و کشورمان است، افزود: بیان خاطرات و زنده نگهداشتن یاد شهدا سبب ترویج فرهنگ ایثار در جامعه شده و جامعه ما را در برابر توطئه‌های دشمنان مصون نگاه می‌دارد.

رئیس حوزه هنری هرمزگان خاطرنشان کرد: هنرمندان بسیجی رسالت سنگینی در زمینه تولیدات آثار فرهنگی مطلوب در این زمینه بر عهده دارند و باید با شیوه‌های هنرمندانه نسبت به انجام این رسالت خود اقدام کنند.

پیشدار عنوان کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی الگوهای فراوانی در قالب جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در پیش روی ما هستند و ما می‌توانیم از خاطرات و روایات آنان در این زمینه استفاده کنیم.

وی گفت: باید از فرصت حضور ایثارگران در جامعه نهایت بهره را ببریم و بدانیم که اگر مجاهدت و ایستادگی آنان برای مقاومت در برابر دشمنان نبود، اکنون سرنوشت تلخی برای کشورمان رقم می‌خورد و بنابراین باید خودمان را مدیون این عزم‌های بلند برای حفظ اقتدار کشورمان بدانیم.

رئیس حوزه هنری هرمزگان اضافه کرد: هر کدام از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی الگویی کم‌نظیر برای همه ما در جامعه امروز بشمار می‌روند و بهترین راه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان اتکای به فرهنگ ارزشمند و ناب دوران دفاع مقدس است که در آن ایثار، استقامت، وطن پرستی و ولایت‌مداری موج می‌زند.

پیشدار توجه جدی به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: انقلاب اسلامی با مجاهدت امام (ره) و همه مردم انقلابی ایران شکل گرفت و رمز تداوم آن نیز پیروی از رهبری و ایستادگی در برابر دشمنان است.

گرامیداشت یاد شهدا سبب توسعه فرهنگ ایثار در جامعه می‌شود