وظیفه ائمه جمعه کشور رسواسازی برنامه‌های از پیش طراحی‌ شده دشمنان است

جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
وظیفه ائمه جمعه کشور رسواسازی برنامه‌های از پیش طراحی‌ شده دشمنان است

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با ائمه جماعات نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق معرفی کردند، گفت: وظیفه اصلی ائمه جمعه سراسر کشور رسواسازی برنامه‌های از پیش طراحی‌شده دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان عصر امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن پنجم مرداد سال 1358 برگزاری اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در اسلام هرکدام از احکامی مثل نماز، روزه و سایر که بر یک فرد مسلمان واجب شده دارای فواید بسیار فراوانی است و نماز جمعه نیز از این قاعده مستثنا نبوده و دارای آثار بسیار زیادی است.

وی با بیان اینکه سرچشمه همه خطاها و مشکلات دل بستن به دنیا است، افزود: در روایت داریم که فقر از هر دری که وارد شد ایمان نیز از در دیگر خارج می‌شود.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه نماز از جمله واجباتی است که یک جامعه اسلامی را از هر نوع گزندی بیمه می‌کند، تصریح کرد: جاری بودن نهر نماز در یک‌ خانه‌ای موجب می‌شود اهالی آن خانه از وجود هر نوع آلودگی در امان بمانند.

وی در ادامه با بیان اینکه نماز تمرین یاد خداست و خیمه دین است، گفت: به همین دلیل بسیار زیاد در روایت داریم که اگر نماز یک فرد مسلمان مورد قبول درگاه احدیت قرار گرفت، سایر اعمال او نیز مورد قبول واقع می‌شوند.

ملکیان با بیان اینکه نماز انسان را از گناه و معصیت بازمی‌دارد، بیان داشت: در آیه 45 سوره مبارکه عنکبوت تنها چیزی که از نماز بالاتر حساب‌شده است، ذکر خداست و به این ذکر در سوره جمعه و آن‌هم در شتافتن به‌سوی نماز جمعه به‌خوبی اشاره‌شده است.

وی متذکر شد: اقامه نماز جمعه دارای شرایط خاصی است و از جمله هرکسی نمی‌تواند آن را بجای آورد مگر آن‌که از سوی ولی‌فقیه زمان انتخاب‌شده باشد؛ همچنین در آن محل حدود الهی رعایت شده باشد.

مسؤول ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شاهین‌شهر و میمه برپایی نماز جمعه را از شؤونات حاکمیت الهی و اسلامی خواند و ادامه داد: نبی مکرم اسلام(ص) مردم را از نماز جمعه برای مبارزه مشرکان بسیج می‌کردند و این عمل آن حضرت نشان از اهمیت والای نماز جمعه دارد.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) معمار بزرگ انقلاب اسلامی در پنجم مرداد سال 1358 دستور برگزاری اولین نماز جمعه بعد از 6 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت‌الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران را دادند تا از همان ابتدای آغازین انقلاب جلوی بسیاری از فتنه‌های دشمنان را بگیرند و آن را خنثی‌سازی کنند.

ملکیان با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با ائمه جماعات سراسر کشور نماز جمعه، اظهار کرد: مأموریت و وظیفه اصلی ائمه جماعات سراسر کشور این است که خود را با خط و مشی‌های در نظر گرفته‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب تنظیم و تمام تلاش خویش را بکار ببندند تا سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌خوبی به سمت جلو حرکت کند.

وی به یکی از وظایف اصلی ائمه جمعه در رسواسازی برنامه‌های از پیش طراحی‌شده دشمنان و همچنین آنچه به نفع مردم و جامعه هست اشاره داشت و گفت: یکی از نمونه فعالیت‌هایی که امسال در سال اقتصاد مقاومتی توسط دفتر امام‌جمعه شاهین‌شهر صورت پذیرفت، تألیف و نشر کتابی بانام «راهکارهای اجرایی شعار سال 1395» بود.

وظیفه ائمه جمعه کشور رسواسازی برنامه‌های از پیش طراحی‌ شده دشمنان است