Home

بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان

بارندگی شدید موجب آبگرفتگی در برخی مناطق گیلان شده است.

شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بارش باران که از صبح امروز در نقاط مختلف گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد، آبگرفتگی در برخی معابر به‌ ویژه شهر رشت را به ارمغان آورد.

پس از چند روز گرمای طاقت‌فرسا و هوای شرجی گیلان، بارندگی هوا موجب کاهش دما و خنکی هوا شده و لطافت خاصی به این استان بخشیده است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی گیلان درباره پایداری هوای بارانی و خنک در استان گفت: بارندگی هوا تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان ادامه دارد.

حسین عابد با بیان اینکه در برخی از ساعات شدت بارندگی بیشتر است، افزود: سامانه بارش‌زا از عصر روز چهارشنبه از گیلان خارج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارندگی از عصر امروز تا دوشنبه هفته جاری شدت بیشتری دارد، گفت: اکنون دمای رشت 23 درجه و رطوبت هوا 98 درصد است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی گیلان هوای فردا را ابری و نیمه ابری پیش‌بینی کرد و ادامه داد: در برخی نقاط از شدت بارندگی کاسته می‌شود.

وی وضعیت دریا را برای امروز و فردا مواج خواند و تصریح کرد: دریا برای استفاده و انجام فعالیت دریانوردی تا روز یکشنبه هفته جاری نامناسب پیش‌بینی می‌شود.

*کشاورزان مزارع برنج را در بارندگی درو نکنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز با اشاره به تداوم بارندگی در استان گفت: 90 درصد مزارع برنج گیلان آماده برداشت شده است.

علیرضا شعبان‌نژاد افزود: با توجه به شدت بارندگی از کشاورزان می‌خواهیم در این شرایط بارانی شالیزارهای خود را برداشت نکنند.

وی جهاد کشاورزی را آماده مقابله با آفت برنج عنوان کرد و یادآور شد: کشاورزان برای مقابله با آفت برنج و تهیه تریکو کارت به جهاد کشاورزی شهرستان‌های خود مراجعه کنند.

*تمام محورهای مواصلاتی گیلان باز است

فرمانده پلیس‌راه گیلان نیز با اشاره به شدت بارندگی در استان گفت: با توجه به بارندگی هوا سطح جاده‌های استان لغزنده است.

مهیار رستگار با اشاره به اینکه اکنون تمام محورهای گیلان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد، تصریح کرد: رانندگان در شرایط بارندگی از سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند.

وی رعایت مقررات رانندگی را مورد تاکید رانندگان قرار داد و افزود: از آنجا که بیشتر تصادفات رانندگی در شرایط بارانی واژگونی خودرو است، بنابراین از رانندگان می‌خواهیم با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت کنند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با ابراز تأسف از حادثه رانندگی مرگبار در البرز خاطرنشان کرد: وقوع حادثه تلخ در البرز که سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافری به دره بود مرگ 15 سرنشین آن را رقم زد و موجب ناراحتی همگان شد.

وی با بیان اینکه سرنوشت جان مسافران به‌ عهده رانندگان اتوبوس‌های مسافری و حمل و نقل عمومی است، یادآور شد: رانندگان حمل و نقل عمومی باید مقررات رانندگی را بیشتر رعایت کنند.

رستگار از مسافران اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی خواست: در صورت مشاهده تخلفات رانندگی توسط راننده، موارد را به نزدیک‌ترین پلیس‌راه اطلاع دهند و گفت: از مسافران می‌خواهیم همیار پلیس در اتوبوس‌های مسافری و وسایل حمل و نقل عمومی باشند تا با تخلفات رانندگان برخورد و از حوادث ناگوار پیشگیری شود.