بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان

شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان

بارندگی شدید موجب آبگرفتگی در برخی مناطق گیلان شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بارش باران که از صبح امروز در نقاط مختلف گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد، آبگرفتگی در برخی معابر به‌ ویژه شهر رشت را به ارمغان آورد.

پس از چند روز گرمای طاقت‌فرسا و هوای شرجی گیلان، بارندگی هوا موجب کاهش دما و خنکی هوا شده و لطافت خاصی به این استان بخشیده است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی گیلان درباره پایداری هوای بارانی و خنک در استان گفت: بارندگی هوا تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان ادامه دارد.

حسین عابد با بیان اینکه در برخی از ساعات شدت بارندگی بیشتر است، افزود: سامانه بارش‌زا از عصر روز چهارشنبه از گیلان خارج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارندگی از عصر امروز تا دوشنبه هفته جاری شدت بیشتری دارد، گفت: اکنون دمای رشت 23 درجه و رطوبت هوا 98 درصد است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی گیلان هوای فردا را ابری و نیمه ابری پیش‌بینی کرد و ادامه داد: در برخی نقاط از شدت بارندگی کاسته می‌شود.

وی وضعیت دریا را برای امروز و فردا مواج خواند و تصریح کرد: دریا برای استفاده و انجام فعالیت دریانوردی تا روز یکشنبه هفته جاری نامناسب پیش‌بینی می‌شود.

*کشاورزان مزارع برنج را در بارندگی درو نکنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز با اشاره به تداوم بارندگی در استان گفت: 90 درصد مزارع برنج گیلان آماده برداشت شده است.

علیرضا شعبان‌نژاد افزود: با توجه به شدت بارندگی از کشاورزان می‌خواهیم در این شرایط بارانی شالیزارهای خود را برداشت نکنند.

وی جهاد کشاورزی را آماده مقابله با آفت برنج عنوان کرد و یادآور شد: کشاورزان برای مقابله با آفت برنج و تهیه تریکو کارت به جهاد کشاورزی شهرستان‌های خود مراجعه کنند.

*تمام محورهای مواصلاتی گیلان باز است

فرمانده پلیس‌راه گیلان نیز با اشاره به شدت بارندگی در استان گفت: با توجه به بارندگی هوا سطح جاده‌های استان لغزنده است.

مهیار رستگار با اشاره به اینکه اکنون تمام محورهای گیلان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد، تصریح کرد: رانندگان در شرایط بارندگی از سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند.

وی رعایت مقررات رانندگی را مورد تاکید رانندگان قرار داد و افزود: از آنجا که بیشتر تصادفات رانندگی در شرایط بارانی واژگونی خودرو است، بنابراین از رانندگان می‌خواهیم با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت کنند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با ابراز تأسف از حادثه رانندگی مرگبار در البرز خاطرنشان کرد: وقوع حادثه تلخ در البرز که سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافری به دره بود مرگ 15 سرنشین آن را رقم زد و موجب ناراحتی همگان شد.

وی با بیان اینکه سرنوشت جان مسافران به‌ عهده رانندگان اتوبوس‌های مسافری و حمل و نقل عمومی است، یادآور شد: رانندگان حمل و نقل عمومی باید مقررات رانندگی را بیشتر رعایت کنند.

رستگار از مسافران اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی خواست: در صورت مشاهده تخلفات رانندگی توسط راننده، موارد را به نزدیک‌ترین پلیس‌راه اطلاع دهند و گفت: از مسافران می‌خواهیم همیار پلیس در اتوبوس‌های مسافری و وسایل حمل و نقل عمومی باشند تا با تخلفات رانندگان برخورد و از حوادث ناگوار پیشگیری شود.

بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان
بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان
بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان
بارندگی شدید و آبگرفتگی برخی معابر در گیلان