ارائه راهکار اولویت اصلی بررسی مشکلات است/ حساسیت شغل دهیاران همانند نمایندگان مجلس است

شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
ارائه راهکار اولویت اصلی بررسی مشکلات است/ حساسیت شغل دهیاران همانند نمایندگان مجلس است

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دهیاران نیز شغل حساسی همچون نمایندگان مجلس بر عهده دارند، گفت: باید بیشتر در مسیری قدم برداریم که بحث مهم رسیدگی و دادن راهکار باشد تا اولویت اصلی را مشخص کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، علی‌اصغر یوسف‌نژاد بعدازظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور دهیاران بخش مرکزی در بخشداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه بررسی مشکلات و شنیدن نقطه نظرات جزئی از افتخارات مسؤولان است، اظهار کرد: از این بابت خوشحال هستم که بتوانیم از مجموع داشته‌های خود در رفع مشکلات و کم کردن نقاط ضعف اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی این دوره تصمیم گرفتم که کارهای جمعی و مشارکتی بیشتری انجام دهم، تصریح کرد: از هفتم خردادماه که به‌عنوان نماینده مردم فعالیت خود را آغاز کردم همه تلاش در برنامه‌ریزی و خروجی جلسات مطلوب را منشأ اصلی اقدام خود می‌دانم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اولین برنامه موردنظر را برگزاری جلسات با بخشداران عنوان کرد و افزود: با بخشداری‌ و شورای بخش به‌صورت مشخص جلساتی برگزار کردیم تا عمده مشکلات را رسیدگی کنیم.

این مسؤول اضافه کرد: هدف ما از این جلسات استفاده از موقعیت به‌دست آمده در جهت بررسی موانع و مشکلاتی است که در مرحله اول ارتباط با مسؤولان مربوط برای بیان معضلات مدنظر است.

یوسف‌نژاد با اشاره به اینکه در جلسه اول بیان مشکلات برای شناخت بهتر بسیار خوب است، تصریح کرد: در جلسه دوم باید به‌دنبال راهکار و رسیدگی باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دهیاران نیز شغل مهم و حساسی همچون نمایندگان مجلس دارند، خاطرنشان کرد: کار ما مشابه است و از مسؤولان نیز درخواست می‌کنم که بیشتر در مسیری قدم برداریم که بحث مهم رسیدگی و دادن راهکار باشد تا اولویت اصلی را مشخص کنیم.

*نبود هماهنگی مناسب در برخی از جلسات

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه باید از این فضا و ظرفیت استفاده بهینه کنیم، ادامه داد: اولین نکته دوری از حاشیه‌ها است که هر مسؤولی باید از آن بر حذر باشد.

یوسف‌نژاد یادآور شد: برگزاری جلسات نیازمند وقت و توان است اما در برخی مواقع جلسات هماهنگ نیست که این یک معضل است.

وی با اشاره به اینکه بررسی مشکلات در یک اداره خلاصه نمی‌شود بلکه همه ادارات به هم وابسته هستند، تصریح کرد: درست است که در بحث گردشگری مشکل داریم اما مطالبات مورد نظر و ایدهای مشخص شده باید بیان شود و نباید فقط به گفتن مشکل اکتفا کنیم.

این مسؤول اضافه کرد: باید به دنبال فرمول و پیشنهادی باشیم که چگونه از این ظرفیت استفاده کنیم زیرا کار ما گروهی و تیمی است و اگر نماینده و مسؤولی با هم در ارتباط سازنده نباشند در نتیجه فعالیت‌ها بیهوده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بالا بردن توان و اراده را لازمه موفقیت در کارها عنوان کرد و افزود:  اگر به طور مثال دو دستگاه در شهرستان مشکل دارند به عهده فرماندار است که بین خودشان حل کند و موضوعات مهم و حساس در شهرستان را به نمایندگان اطلاع‌رسانی کنند.

*همه چیز به پول و اعتبار نیست بلکه نیازمند همت است

یوسف‌نژاد با بیان اینکه همه چیز به پول و اعتبار نیست بلکه نیازمند همت است، ادامه داد: به بخشدار عرض کردم که چند روستا را شناسایی کنید که در این دو روستا مشارکت مردمی طرح هادی آنها بالا است که قابل دفاع باشد تا بتوانیم اعتبارات بیشتری با آنها اختصاص دهیم.

وی با تأکید بر اینکه باید بتوانیم به جایگاهی برسیم که رفع مشکلات و معضلات به نفع باشد، خاطرنشان کرد: اگر امسال به یک روستایی در زمینه طرح هادی کمک شده است نباید دیگر روستا انتظارات دور از ذهن داشته باشد.

این مسؤول بیان کرد: منطقه میاندوورد استعداد فوق‌العاده‌ای در گردشگری دارد که باید مکاتبات انجام شود و در این مسیر نیز راه سختی پیش‌رو داریم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هفته‌ آینده یکی از مسؤولانی که بیشترین مشکل در آن زمینه وجود دارد باید در جلسه دعوت شود، افزود: در این جلسه مشکل مربوط به آن حوزه بیان شود تا به دنبال راه‌حل مطلوب، مشکل را بررسی کنیم و هفته‌های آینده نیز مشکلات دیگر بیان شود.

وی در پایان گفت: برنامه‌ها و اقدامات باید هدفمند سنجیده شود تا بتوانیم از ظرفیت به‌وجود آمده نهایت استفاده را داشته باشیم و توجه کنیم که همه موارد و مسائل مربوط به پول نیست بلکه نیازمند مطالعه و پشتکار است.

ارائه راهکار اولویت اصلی بررسی مشکلات است/ حساسیت شغل دهیاران همانند نمایندگان مجلس است