Home

ارسال 265 اثر به بخش ادبی جشنواره تی‌تی در آمل

یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
ارسال 265 اثر به بخش ادبی جشنواره تی‌تی در آمل

مسؤول انجمن شعر و ادب آمل از ارسال 265 مورد اثر به دبیرخانه بخش ادبی دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی در این شهرستان خبر داد.

حسین حیدرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل، اظهار کرد: این روزها شهرستان آمل با رویداد بسیار مهم فرهنگی و هنری روبه‌رو است که نقش بزرگی در ترویج فرهنگ و هنر در بین مردم دارد.

وی افزود: دومین دوره جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی که در این شهرستان برگزار می‌شود برای ترویج فرهنگ کهن ایرانی بسیار مهم بوده تا از نفوذ بیگانگان و بدخواهان در عرصه سیاسی و فرهنگی جلوگیری شود.

مسؤول انجمن شعر و ادب شهرستان آمل با اشاره به اینکه هنر یکی از بخش‌های مهم و اثرگذاری است که مورد هجمه قرار دارد، تصریح کرد: ایران مهد هنر و فرهنگ است و باید ارزش‌های هنری در حوزه تمدن هنری در بین همه نمایان و بازگو شود.

این مسؤول با اعلام اینکه کشف استعدادهای فراوان هنری و فرهنگی در جشنواره تی‌تی شکل می‌گیرد، یادآور شد: نباید استعدادهای نهفته در داخل شهر به بطالت رفته و از بین روند زیرا باید با گردهم آمدند انجمن‌های هنری برای شکوفایی استعدادهای نهفته و برقراری ارتباط دقیق، عمیق و بهتر هنرمندان در رشته‌های مختلف دست به اقدامات سازنده و اساسی زد.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی ادبیات داستانی به بخش‌های ادبی اضافه شد و با استقبال هنرمندان روبه‌رو بود و شعر قدیم، سفید بومی و ادبیات داستانی از بخش‌های مهم جشنواره هستند.

وی با اعلام اینکه در این دوره از جشنواره 265 مورد اثر به دبیرخانه ارسال شده و به بخش داوری رفت، اظهار کرد: بخش ادبی جشنواره از روز 28 تیر امسال آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

مسؤول انجمن شعر و ادب آمل با اشاره به اینکه اساتید بزرگ ادبیات آمل همانند استاد اولیایی، استاد نصرت‌الله کیاقادی و استاد حسین خلیلی برای هنرمندان در بخش جنبی به صحبت می‌پردازند، بیان کرد: انجمن شعر و ادب آمل حدود 26 سال فعالیت داشته و گروه‌های هنری شعر و ادب این شهرستان در بخش‌های مختلف فعالیت زیادی دارند.

حیدرزاده با اعلام عضویت اساتید برجسته دانشگاه کشور، دانشجویان، دانشجویان و بزرگان ادبی این شهرستان در انجمن، گفت: امیدواریم با تلاش و همکاری همه اعضا و مردم علاقه‌مند به ادبیات و هنر بتوانیم در راستای اعتلای فرهنگ ناب این مرز و بوم گام‌های بزرگ برداریم.

ارسال 265 اثر به بخش ادبی جشنواره تی‌تی در آمل