Home

ارسال 265 اثر به بخش ادبی جشنواره تی‌تی در آمل

مسؤول انجمن شعر و ادب آمل از ارسال 265 مورد اثر به دبیرخانه بخش ادبی دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی در این شهرستان خبر داد.

یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
ارسال 265 اثر به بخش ادبی جشنواره تی‌تی در آمل

حسین حیدرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل، اظهار کرد: این روزها شهرستان آمل با رویداد بسیار مهم فرهنگی و هنری روبه‌رو است که نقش بزرگی در ترویج فرهنگ و هنر در بین مردم دارد.

وی افزود: دومین دوره جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی که در این شهرستان برگزار می‌شود برای ترویج فرهنگ کهن ایرانی بسیار مهم بوده تا از نفوذ بیگانگان و بدخواهان در عرصه سیاسی و فرهنگی جلوگیری شود.

مسؤول انجمن شعر و ادب شهرستان آمل با اشاره به اینکه هنر یکی از بخش‌های مهم و اثرگذاری است که مورد هجمه قرار دارد، تصریح کرد: ایران مهد هنر و فرهنگ است و باید ارزش‌های هنری در حوزه تمدن هنری در بین همه نمایان و بازگو شود.

این مسؤول با اعلام اینکه کشف استعدادهای فراوان هنری و فرهنگی در جشنواره تی‌تی شکل می‌گیرد، یادآور شد: نباید استعدادهای نهفته در داخل شهر به بطالت رفته و از بین روند زیرا باید با گردهم آمدند انجمن‌های هنری برای شکوفایی استعدادهای نهفته و برقراری ارتباط دقیق، عمیق و بهتر هنرمندان در رشته‌های مختلف دست به اقدامات سازنده و اساسی زد.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی ادبیات داستانی به بخش‌های ادبی اضافه شد و با استقبال هنرمندان روبه‌رو بود و شعر قدیم، سفید بومی و ادبیات داستانی از بخش‌های مهم جشنواره هستند.

وی با اعلام اینکه در این دوره از جشنواره 265 مورد اثر به دبیرخانه ارسال شده و به بخش داوری رفت، اظهار کرد: بخش ادبی جشنواره از روز 28 تیر امسال آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

مسؤول انجمن شعر و ادب آمل با اشاره به اینکه اساتید بزرگ ادبیات آمل همانند استاد اولیایی، استاد نصرت‌الله کیاقادی و استاد حسین خلیلی برای هنرمندان در بخش جنبی به صحبت می‌پردازند، بیان کرد: انجمن شعر و ادب آمل حدود 26 سال فعالیت داشته و گروه‌های هنری شعر و ادب این شهرستان در بخش‌های مختلف فعالیت زیادی دارند.

حیدرزاده با اعلام عضویت اساتید برجسته دانشگاه کشور، دانشجویان، دانشجویان و بزرگان ادبی این شهرستان در انجمن، گفت: امیدواریم با تلاش و همکاری همه اعضا و مردم علاقه‌مند به ادبیات و هنر بتوانیم در راستای اعتلای فرهنگ ناب این مرز و بوم گام‌های بزرگ برداریم.