دفاع از تقوا، ایمان و بصیرت با حفظ قرارگاه نماز جمعه

یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
دفاع از تقوا، ایمان و بصیرت با حفظ قرارگاه نماز جمعه

امام جمعه موقت شهر آبیک گفت: دفاع از تقوا، ایمان، بصیرت و اخلاق در جامعه با حفظ قرارگاه نماز جمعه تحقق می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حجت‌الاسلام عبدالصمد رمضانی ظهر امروز در آستانه گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در دفتر امام جمعه شهر آبیک برگزار شد، اظهار کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری، نماز جمعه قرارگاه ایمان، بصیرت، اخلاق و تقوا است و ائمه جمعه فرماندهان این قرارگاه هستند.

وی نماز جمعه را پایگاه معنویت، مقاومت و مشعل هدایت ذکر کرد و افزود: نماز جمعه از چنان جایگاهی والایی برخوردار است که یک سوره مستقل با آیات زیبا برای اهل ایمان نازل شده است.

امام جمعه موقت شهر آبیک ادامه داد: در سوره مبارکه جمعه برای رفتن به نماز جمعه دستور تأکید داده شده که بیانگر اهمیت این نماز در نزد خداوند متعال است.

رمضانی اضافه کرد: نماز جمعه بلندترین منبر دعوت به تقوا است و رهبر معظم انقلاب بزرگترین پیام نماز جمعه را دعوت به تقوا الهی ذکر کرده که می‌طلبد آحاد جامعه به نماز جمعه اهمیت دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز از سوی دشمنان به ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق حمله شده که لازم است با حفظ قرارگاه نماز جمعه از مفاهیم مذکور در جامعه دفاع کنیم.

امام جمعه موقت شهر آبیک بیان کرد: فرعون از نظر فکری و اعتقادی امت خود را در ذلت و خفت نگه داشت تا حقایق را نشوند و چیزی ندانند ولی شعار ما هیهات مناالذله است که از عاشورا و سنگرهای نماز جمعه نشأت گرفته است.

رمضانی افزود: مسؤولان باید به نماز جمعه، نمازگزاران، مصلاها و جایگاه‌های نماز جمعه عنایت ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: نماز جمعه به عنوان یک قرارگاه با ابهت، همه مردم را بیمه می‌کند.

امام جمعه موقت شهر آبیک اضافه کرد: جلسه شورای اداری امروز با هدف تبیین و تقویت جایگاه نماز جمعه برگزار شده است.

رمضانی خاطرنشان کرد: پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت‌الله طالقانی مجاهد نستوه و یار دیرین امام خمینی(ره) برگزار شد که برنامه‌های گرامیداشت امروز در این هفته باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.

دفاع از تقوا، ایمان و بصیرت با حفظ قرارگاه نماز جمعه