Home

آبی پشت سد زاینده‌رود نمانده است/ عبور از 2 ماه تابستان در سایه بحران

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: در حال حاضر 23 درصد از کل ظرفیت سد زاینده‌رود آب دارد که می‌توان گفت سد زاینده‌رود خالی است.

دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵
آبی پشت سد زاینده‌رود نمانده است/ عبور از 2 ماه تابستان در سایه بحران

علی بصیرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تشدید بحران آب در روزهای گرم سال اظهار کرد: در حال حاضر 23 درصد از کل ظرفیت سد زاینده‌رود، آب دارد که تقریباً می‌توان گفت سد زاینده‌رود خالی است.

وی افزود: اگر در استان اصفهان به مصرف آب دقت نکنیم قطعاً به بحران برخواهیم خورد چراکه بارش‌ها بسیار کم شده و سد زاینده‌رود هم آبی ندارد تا بحران آب را رفع کند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص جاری شدن دوباره آب در رودخانه زاینده‌رود تصریح کرد: باز کردن آب سد زاینده‌رود و جاری شد آب در این رودخانه بستگی به بارش‌های فصل پائیز دارد و هنوز در رابطه با جاری شدن آب تصمیم‌گیری نشده است.

وی تأکید کرد: در سال 95 و 96 برنامه‌ای برای آب زاینده‌رود تدوین نشده است اما همه شرایط آب استان اصفهان به بارش‌های فصل پائیز و زمستان بستگی دارد.

بصیرپور در خصوص برداشت آب از سد زاینده‌رود در استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مردم استان چهارمحال و بختیاری برای برداشت آب از سد زاینده‌رود یک سری مجوزهایی دارند که این مجوزها قبلا به آن‌ها داده شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با اعتبارات دولتی طرح‌های برداشت آب در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده که در حال حاضر با مجوز، از آب زاینده‌رود می‌توانند برداشت کنند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در پایان عنوان کرد: با افرادی که بدون مجوز از آب زاینده‌رود برداشت کنند برخورد می‌شود؛ شرکت آب منطقه‌ای استان چهارمحال و بختیاری نیز موظف است تا با کسانی که در بالادست رودخانه در این استان برداشت می‌کنند، برخورد کند.