مشکل هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مستعد حل می‌شود

سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵
مشکل هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مستعد حل می‌شود

مدیر آموز‌ش‌ و‌ پرورش ناحیه 2 اصفهان گفت: اگر دانش‌آموزانی معدل مناسبی داشته باشد ولی در هدایت تحصیلی مشکل داشته باشند، این مسأله را حل خواهیم کرد تا آسیب‌هایی برای این دسته از دانش‌آموزان به‌ وجود نیاید.

محمدرضا ناظم‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با فارس در اصفهان با اشاره به مشکلات به‌ وجود‌ آمده در روند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم اظهار کرد: به این دلیل که هدایت تحصیلی از متوسطه دوم به متوسطه اول یا پایه نهم منتقل شده و دانش‌آموزان در این پایه انتخاب رشته می‌کنند که این موجب به‌ وجود‌ آمدن مشکلاتی شد.

وی افزود: به دلیل آشنا نبودن دانش‌آموزان متوسطه اول به شرایط هدایت تحصیلی نگرانی‌هایی برای اولیا ایجاد شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اصفهان اضافه کرد: البته در روند انتخاب رشته مشکل خاصی نسبت به سال‌های گذشته به وجود نیامده چراکه در سال‌های گذشته نیز ما برای رشته‌های نظری محدودیت داشتیم ولی امسال چون دانش‌آموزان در متوسطه اول انتخاب رشته خواهند کرد این موضوع خودش را بیشتر نشان داد.

ناظم‌زاده با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان اصفهان در حال مدیریت موضوع هدایت تحصیلی است، تصریح کرد: برای آن‌ که دانش‌ آموزان مستعد با مشکل انتخاب رشته مواجه نشوند، انعطاف‌هایی برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این خصوص برای مثال در سهمیه‌های در نظر گرفته شده برای دبیرستان‌ها مشخص کرده بودیم که چند نفر رشته تجربی، چند نفر ریاضی و چند نفر انسانی باشند که در این زمینه انعطاف‌هایی در نظر گرفته و سهمیه‌ها بیشتر شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اصفهان گفت: اگر دانش‌آموزانی معدل مناسبی داشته ولی مشکلشان در هدایت تحصیلی باشد این مسأله را حل خواهیم کرد تا آسیب‌هایی برای این دسته از دانش‌آموزان به وجود نیاید البته بعضی‌ها شرایط معدل را ندارند ولی اصرار دارند که در رشته نظری تحصیل کنند که بعدا دچار مشکلات عدیده‌ای خواهند شد.

محمدرضا ناظم‌زاده در پایان خاطر‌ نشان کرد: دانش‌آموزانی که مشکلاتی در این زمینه دارند می‌توانند با مراجعه به کارگروه‌های هدایت تحصیلی، مشکلات خود را مطرح کنند.

از: خبرگزاری فارس
مشکل هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مستعد حل می‌شود