شهریان: نعمتی موفقیت را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است/ زنان ورزشکار ایران در فرصت‌های برابر توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌اند

سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵
شهریان: نعمتی موفقیت را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است/ زنان ورزشکار ایران در فرصت‌های برابر توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌اند

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، با حضور در سایت تیروکمان از نزدیک تمرینات زهرا نعمتی بانوی کماندار و تاریخ ساز ورزش ایران را نظاره گرشد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت خبری وزارت ورزش وجوانان، رباب شهریان با حضور در سایت تیراندازی با کمان ضمن بازدید از محل تمرین کماندار المپیکی کشورمان با زهرا نعمتی گفت وگو کرد و از آخرین وضعیت آمادگی‌اش آگاهی یافت.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین دقایقی را «وون پارک» مربی زهرا نعمتی و دباغ نایب رئیس بانوان فدراسیون تیرو کمان گفت وگو گرد .

وی  در حاشیه این بازدید با ابراز خرسندی از پرچمداری بانوی ورزش ایران در بازی های 2016، کسب دو سهمیه برای حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک را حاصل توانمندی ورزش بانوان کشور دانست .

شهریان گفت: پرچمداری زهرا نعمتی در بازی های المپیک به عنوان ورزشکاری که سهمیه پارالمپیک را به دست آورده برای اولین بار برای ورزش ایران اتفاق افتاده و بازتاب بسیار مثبتی در دنیای ورزش خواهد داشت .

او ادامه داد: این پرچمداری فقط به دلیل توانمندی بالای این ورزشکار رقم خورده و بهترین پیام ورزش ایران به دنیاست که بانوان ورزشکارایران آن را  نشان دادند.

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان افزود: زنان ما با حضور در رقابت های بین المللی  نشان دادند که حجاب محدودیت نیست و بانوان مسلمان کشورهای اسلامی می توانند از این الگوی ورزش ایران استفاده کنند.

وی گفت: بانوان ایران ثابت کرده اند که در فرصت های برابر، توانمندی های خود را به بهترین شکل ممکن می توانند به منصه ظهور برسانند.

شهریان با اشاره به بیش از 40  مورد از موفقیت های ورزش بانوان در طی این سال ها که  برای اولین بار برای ورزش اتفاق افتاده  اشاره کرد و افزود: یکی از این موفقیت های تاریخ ورزش ایران افتخارآفرینی زهرا نعمتی است که توانست سهمیه المپیک و پارالمپیک را به دست آورد.

او تصریح کرد: این المپیک برای ورزش بانوان ایران در این دوره با تمام دوره ها تفاوت دارد؛ اول این که سهمیه بیشتری به دست آورده ایم و سپس برخلاف دوره های قبل که فقط از حضور در المپیک خرسند بودیم، اکنون دغدغه مدال هم داریم.

 معاون وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان ساخت: این خودباوری در بین بانوان ورزشکار ما به وجود آمده است و نوعی هیجان برای جامعه بانوان دارد.

وی نقش رسانه ها در انعکاس رویدادهای ورزشی بانوان را بسیار مهم دانست و ضمن قدردانی از حمایت آنها که زمینه رونق ورزش این قشر را پدید آورده قدردانی کرد.

شهریان تاکید کرد: توانمندی زهرا نعمتی در رویدادهای مختلف به اثبات رسیده وبرای ایران موفقیت را به ارمغان آورده و طی سال های گذشته هر آن چه به عنوان هدف برای خودش مقرر ساخته به آن دست پیدا کرده است.

او گفت: امیدوارم زهرا نعمتی در قامت یک بانوی موفق و تاریخ ساز ورزش ایران همچنان سربلند وبرای کشور افتخارآفرین باشد.

شهریان: نعمتی موفقیت را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است/ زنان ورزشکار ایران در فرصت‌های برابر توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌اند