گفتگوی ویدئو کنفرانسی وزارت دفاع آمریکا و روسیه درباره سوریه

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
گفتگوی ویدئو کنفرانسی وزارت دفاع آمریکا و روسیه درباره سوریه

وزارت دفاع آمریکا و روسیه در ادامه رایزنی‌های دو کشور درباره سوریه، در گفتگوی ویدئو کنفرانسی درباره حملات هوایی در سوریه با هم رایزنی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌های واشنگتن و مسکو درباره سوریه، وزارت دفاع آمریکا و روسیه درباره حملات هوایی در این کشور خاورمیانه‌ای با هم گفتگو کردند.

وزیر خارجه آمریکا و روسیه روز سه شنبه(دیروز) در حاشیه نشست کشورهای جنوب شرق آسیا در لائوس با هم دیدار کردند؛ دیداری که به گزارش رسانه‌ها، محور اصلی آن موضوع سوریه بوده است.

حالا امروز چهارشنبه خبر رسیده که وزارت دفاع آمریکا و روسیه هم به منظور تداوم رایزنی‌ها درباره سوریه و حملات هوایی در این کشور، با هم گفتگوی ویدئو کنفرانسی ترتیب دادند.

نهاد نمایندگی و ماموریت آمریکا در ناتو با انتشار بیانیه‌ای، توضیحی درباره گفتگوی ویدئو کنفرانسی وزارت‌خانه‌های دفاع این کشور با روسیه منتشر کرد.

در بیانیه درباره این تماس ویدئویی آمده است: «این یک جلسه معمولی و متداول ما با همکارانمان در وزارت دفاع روسیه بر اساس محتوای یادداشت تفاهم مبنی بر امنیت پرواز در سوریه بود».

آمریکا و روسیه پیشتر به منظور اجتناب و ممانعت از بروز درگیری در حین انجام عملیات هوایی در سوریه، با هم توافق کرده بودند تا هماهنگی‌هایی برای اجتناب از درگیری انجام دهند.

در ادامه بیانیه دفتر آمریکا در ناتو می‌خوانیم: «مقامات وزارت دفاع آمریکا درباره امنیت عملیات‌ها گفتگو کردند و هر دو طرف به بحث درباره تدابیر لازم جهت ممانعت از درگیری‌ها و اتفاقات در حریم هوایی سوریه ادامه می‌دهند».

در بخش دیگری از بیانیه تاکید شده که این گفتگوی ویدئو کنفرانسی در ادامه گفتگوهای دو وزارت دفاع آمریکا و روسیه انجام شده است.

در پایان بیانیه آمده است: «گفتگو، سازنده بود و طرفین توافق کردند تا بحث‌ها و مکالمات درباره امنیت(پروازی) در این شکل و قالب را در آینده ادامه دهند».

گفتگوی ویدئو کنفرانسی وزارت دفاع آمریکا و روسیه درباره سوریه