نرخ بیکاری در سنین 15 تا 29 سال رقم بالایی دارد

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
نرخ بیکاری در سنین 15 تا 29 سال رقم بالایی دارد

استاندار کردستان گفت: در جامعه ما که درصد بسیار قابل توجهی را جوان تشکیل می‌دهد مشکل اصلی بیکاری است و نرخ بیکاری در سنین 15 تا 29 سال از رقم بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ایی که در مجتمع شهید ورمقانی سنندج برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی مهارت عنوان کرد: امروز اگر در عرصه‌های مختلف و در سطح کشور حائز رتبه‌های برتر هستیم از دریچه استعداد برتر، کارآمد و نیز مدیریت و تلاش مربیان کارآموزان است.

به گفته زاهدی، مهارت بدون عمل و امکانات نتیجه مثبتی ندارد و در این راه باید کارآفرین حمایت مالی و معنوی شود.

وی افزود: در بحث توسعه جامعه شهری بدون دوبال توسعه یعنی مهارت‌های تئوری و عملی نمی‌توانیم حرکت کنیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: نباید همه بار پیشرفت و توسعه را بر دوش آموزش عالی بگذاریم و تنها به مهارت‌های تئوری تکیه کنیم.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی ما یک نظام کارآفرین نیست، گفت: متاسفانه امروزه در رشته‌های مختلف دانشجو فارغ‌التحصیل می‌شود اما بعد از کسب مدرک معمولا هیچ برنامه‌ای برای ورود به عرصه کار ندارد.

زاهدی تصریح کرد: در عرصه کارآفرینی و اشتغال‌زایی هم به مهارت تئوری احتیاج داریم و هم به مهارت‌های فنی و حرفه‌ایی تا بتوان کارآفرینی و اشتغال‌زایی را در جامعه گسترش داد.

وی در ادامه افزود: در جامعه ما که درصد بسیار قابل توجهی را جوان تشکیل می‌دهد مشکل اصلی بیکاری بوده و نرخ بیکاری در سنین 15 تا 29 سال از رقم بالایی برخوردار است.

به گفته استاندار کردستان، قطعا وجود نیروی جوان مستعد و آموزش‌های فنی و حرفه‌ایی به پیشرفت جامعه و اشتغال‌زایی کمک می‌کند.

زاهدی افزود: این آموزش‌ها به دلیل نیاز به زمان و امکانات مالی کم در اسرع وقت، با میل و خواست خود شخص می‌تواند به کارآفرینی دست یابند.

وی گفت: شناسایی و جذب تدریجی کارآفرینان و رسیدن به یک نقطه واحد در زمینه تعریف کارآفرینی برای جلوگیری از موازی‌کاری و تداخل ضروری است.

در پایان این مراسم از مراکز برتر در حوزه فنی و حرفه‌ایی و حامیان برتر مهارتی و همچنین فرزندان کارکنان فنی و حرفه‌ایی تقدیر به عمل آمد.

نرخ بیکاری در سنین 15 تا 29 سال رقم بالایی دارد
jkkjkjkjkj