Home

اخذ هرگونه وجه در مدارس غیرانتفاعی گلستان خلاف است

مدیرکل آموزش و پروش گلستان گفت: مدارس غیرانتفاعی حق ندارند غیر از شهریه، مبالغی از خانواده‎‎ها به عنوان شهریه کلاس‎های فوق‎العاده دریافت کنند و اخذ هرگونه وجه غیر از شهریه در مدارس غیرانتفاعی خلاف است.

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
اخذ هرگونه وجه در مدارس غیرانتفاعی گلستان خلاف است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان محمدرضا وطنی عصر امروز در جمع مدیران ادارات شهرستان گرگان اظهار کرد: هزینه کلاس‎های فوق‎العاده بعد از مهرماه مشخص می‎شود و مدیران مدارس غیرانتفاعی نباید از الان هزینه کلاس‎های فوق‎العاده را در شهریه لحاظ کنند.

وی در رابطه با نحوه شکایات اولیان و همکاران آموزش و پرورش از روند ثبت‌نام گفت: ستاد نظارت بر ثبت‌نام از سال قبل راه‌اندازی شده است بدین ترتیب شکایت همه اولیان و همکاران در سامانه شکایات ثبت و همانجا پاسخ داده می‎شود هم چنین سامانه پیامکی 50002884326 برای ثبت شکایات راه‌اندازی شده است.

وطنی با اشاره به برنامه‎های انجام شده در رابطه با بهبود سلامت دانش‎آموزان گفت: بهداشت در مدارس استان در سه سطح فردی، محیط و روانی انجام می‎شود در این رابطه از کارگروه بهداشت استان، خانه‎های بهداشت، شوراهای شهر و روستا کمک گرفته می‎شود اما متأسفانه گاهی دیده می‎شود که خانواده‎ها با مدارس هماهنگ نیستند و این امر در روند کار مشکل ایجاد می‎کند.

وطنی بیان کرد: برای بهبود سلامت دانش‎آموزان طرح راست قامتی با انجام ورزش‎های صبحگاهی انجام می‎شود.

تعداد نفرات در کلاس‎های مدارس استاندارد می‎شود

این مقام مسؤول در ادامه به استاندارد نفرات در کلاس‎های درس اشاره کرد و گفت: بر اساس شیوه‌نامه نیروی انسانی شاخص استاندارد نفرات در کلاس‎ها حداقل 20 نفر و حداکثر 36 نفر است امسال نیز در مدارس استان بیش از 36 نفر سیستم پذیرش نخواهد کرد.

وطنی با اشاره به اجرای طرح هجرت در مدارس استان گفت: سال گذشته در 342 مدرسه  استان طرح هجرت انجام شد و امسال نیز این طرح در 377 مدرسه استان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طرح هجرت بهسازی و تغییرات جزئی مدارس در الویت قرار دارد، بیان کرد: سال گذشته این طرح با اعتباری معادل 300 میلیون تومان در مدارس استان انجام شد و امسال نیز اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گلستان قول مساعد داده است تا مبلغی بیش از 300 میلیارد تومان برای اجرا شدن طرح هجرت در نظر گرفته شود.

آموزش و پرورش محور تحول در جوامع بشری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه جوامعی که محورشان آموزش و پرورش است در کمتر از یک دهه شاهد تحول شده‌اند، گفت: اگر بتوانیم نیروی انسانی را خوب تربیت و هدایت کنیم مسلمأ بهبود در جامعه افزایش می‎یابد.

وطنی به دو رویکرد مهم آموزش و پرورش استان در سال 1395 اشاره کرد و افزود: ارتقای مدیریت آموزشگاهی و بهره وری از منابع انسانی، مالی، فضا و تجهیزات جزو مهمترین رویکردهای ما در سال جدید تحصیلی محسوب می‎شود، ما معتقدیم اگر مدیران ارتقا یابند موفقیت آموزش و پرورش تضمین شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم به همت همه همکاران و دستگاه‌های ذیربط بتوانیم شاهد موفقیت‎های خوبی در استان باشیم.

وطنی بیان کرد: شخصیت بچه‎ها تا سن 18 سالگی شکل می‎گیرد و این زمانی است که در آموزش و پرورش سیر می‎شود از اینرو نقش آموزش و پرورش بیشتر است و جامعه و مسؤولان لازم است هماهنگ با این نهاد باشند.