اخذ هرگونه وجه در مدارس غیرانتفاعی گلستان خلاف است

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
اخذ هرگونه وجه در مدارس غیرانتفاعی گلستان خلاف است

مدیرکل آموزش و پروش گلستان گفت: مدارس غیرانتفاعی حق ندارند غیر از شهریه، مبالغی از خانواده‎‎ها به عنوان شهریه کلاس‎های فوق‎العاده دریافت کنند و اخذ هرگونه وجه غیر از شهریه در مدارس غیرانتفاعی خلاف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان محمدرضا وطنی عصر امروز در جمع مدیران ادارات شهرستان گرگان اظهار کرد: هزینه کلاس‎های فوق‎العاده بعد از مهرماه مشخص می‎شود و مدیران مدارس غیرانتفاعی نباید از الان هزینه کلاس‎های فوق‎العاده را در شهریه لحاظ کنند.

وی در رابطه با نحوه شکایات اولیان و همکاران آموزش و پرورش از روند ثبت‌نام گفت: ستاد نظارت بر ثبت‌نام از سال قبل راه‌اندازی شده است بدین ترتیب شکایت همه اولیان و همکاران در سامانه شکایات ثبت و همانجا پاسخ داده می‎شود هم چنین سامانه پیامکی 50002884326 برای ثبت شکایات راه‌اندازی شده است.

وطنی با اشاره به برنامه‎های انجام شده در رابطه با بهبود سلامت دانش‎آموزان گفت: بهداشت در مدارس استان در سه سطح فردی، محیط و روانی انجام می‎شود در این رابطه از کارگروه بهداشت استان، خانه‎های بهداشت، شوراهای شهر و روستا کمک گرفته می‎شود اما متأسفانه گاهی دیده می‎شود که خانواده‎ها با مدارس هماهنگ نیستند و این امر در روند کار مشکل ایجاد می‎کند.

وطنی بیان کرد: برای بهبود سلامت دانش‎آموزان طرح راست قامتی با انجام ورزش‎های صبحگاهی انجام می‎شود.

تعداد نفرات در کلاس‎های مدارس استاندارد می‎شود

این مقام مسؤول در ادامه به استاندارد نفرات در کلاس‎های درس اشاره کرد و گفت: بر اساس شیوه‌نامه نیروی انسانی شاخص استاندارد نفرات در کلاس‎ها حداقل 20 نفر و حداکثر 36 نفر است امسال نیز در مدارس استان بیش از 36 نفر سیستم پذیرش نخواهد کرد.

وطنی با اشاره به اجرای طرح هجرت در مدارس استان گفت: سال گذشته در 342 مدرسه  استان طرح هجرت انجام شد و امسال نیز این طرح در 377 مدرسه استان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طرح هجرت بهسازی و تغییرات جزئی مدارس در الویت قرار دارد، بیان کرد: سال گذشته این طرح با اعتباری معادل 300 میلیون تومان در مدارس استان انجام شد و امسال نیز اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گلستان قول مساعد داده است تا مبلغی بیش از 300 میلیارد تومان برای اجرا شدن طرح هجرت در نظر گرفته شود.

آموزش و پرورش محور تحول در جوامع بشری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه جوامعی که محورشان آموزش و پرورش است در کمتر از یک دهه شاهد تحول شده‌اند، گفت: اگر بتوانیم نیروی انسانی را خوب تربیت و هدایت کنیم مسلمأ بهبود در جامعه افزایش می‎یابد.

وطنی به دو رویکرد مهم آموزش و پرورش استان در سال 1395 اشاره کرد و افزود: ارتقای مدیریت آموزشگاهی و بهره وری از منابع انسانی، مالی، فضا و تجهیزات جزو مهمترین رویکردهای ما در سال جدید تحصیلی محسوب می‎شود، ما معتقدیم اگر مدیران ارتقا یابند موفقیت آموزش و پرورش تضمین شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم به همت همه همکاران و دستگاه‌های ذیربط بتوانیم شاهد موفقیت‎های خوبی در استان باشیم.

وطنی بیان کرد: شخصیت بچه‎ها تا سن 18 سالگی شکل می‎گیرد و این زمانی است که در آموزش و پرورش سیر می‎شود از اینرو نقش آموزش و پرورش بیشتر است و جامعه و مسؤولان لازم است هماهنگ با این نهاد باشند.

اخذ هرگونه وجه در مدارس غیرانتفاعی گلستان خلاف است