اهدای زمین بیمارستان شرق مشهد توسط آستان قدس رضوی/ اولین پیوند کبد و کلیه در هرات موفقیت‌آمیز بود

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
اهدای زمین بیمارستان شرق مشهد توسط آستان قدس رضوی/ اولین پیوند کبد و کلیه در هرات موفقیت‌آمیز بود

استاندار خراسان رضوی از اهدای زمین برای احداث بیمارستان 540 تخت خوابی در شرق مشهد توسط آستان قدس رضوی و مراجعه بیش از 4 هزار نفر در حوزه توریسم درمانی به مراکز درمانی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که عصر امروز در دانشگاه علوم پزشکی فردوسی برگزار شد، گفت: کشور ما دو نعمت امنیت و سلامت را دارد که بعد دوم آن با فعالیت شما پزشکان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید برای کاهش هزینه‌های درمان تلاش کرد، تصریح کرد: توزیع مناسب از نیازهای اصلی کشورمان است که وزیر کشور نگاه ویژه‌ای به این مساله‌ دارند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سند طرح تحول نظام سلامت از جمله بهترین برنامه‌های ایجادشده در جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: این طرح با خدمات ویژه‌ای که به مردم می‌دهد هم‌اکنون با بیمه سلامت نزدیک به صد در صد از هموطنان را پوشش داده که با سال‌های قبل از اجرای این طرح، قابل قیاس نیست.

رشیدیان با اشاره به اینکه اعزام و اقامت پزشکان به مناطق محروم و روستاها جزء خواسته‌های مردم بوده است، گفت: امروز این امر مهم با اجرای طرح تحول سلامت اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه زایمان سزارین در استان 11 درصد کاهش‌یافته است، به ارتقاء خدمات پروازی درمان در استان اشاره کرد و افزود: در استان باوجود 25 میلیون زائر، 2 بالگرد خدمات اورژانسی را به مردم ارائه می‌دهند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بیش از 4 هزار نفر به مراکز درمانی استان در حوزه توریسم درمانی مراجعه کرده‌اند، گفت: اولین پیوند کبد و کلیه مشترک را در شهر هرات افغانستان با موفقیت انجام داده‌ایم و در حال تبادل اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با کشورهای همسایه هستیم.

رشیدیان با اشاره به اینکه باید رتبه اول کشور را در زمینه هتلینگ کسب کنیم، گفت: باید در زمینه ارتقا خدمات هتلینگ بیمارستانی خوب تلاش کنیم و با توجه به ظرفیت‌های داخلی و کشور و استان رتبه اول کشور را که جزو انتظارات وزیر بهداشت است، به دست آوریم.

وی با اشاره به اینکه تلاش بسیاری در زمینه‌های مختلف درمان بهداشت و آموزشی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است، افزود: علیرغم کمبودهایی که در این زمینه داشتیم در زمینه پژوهش رتبه سوم را در سال گذشته کسب کرده‌ایم.

استاندار خراسان رضوی در پایان از اهدای زمین برای احداث بیمارستان در شرق مشهد خبر داد و گفت: آستان قدس، زمینی را در شرق مشهد برای ایجاد مرکز درمانی با 540 تخت خواب اهدا کرده است و استانداری برای تأمین هزینه‌های ساخت بیمارستان قرار است زمینی را به فروش بگذارد.

اهدای زمین بیمارستان شرق مشهد توسط آستان قدس رضوی/ اولین پیوند کبد و کلیه در هرات موفقیت‌آمیز بود