تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به 33 باب رسید

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به 33 باب رسید

شمار مدارس برکت که به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم استان هرمزگان ساخته شده است به 33 باب رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از پایگاه خبری بنیاد برکت، شمار مدارس برکت که به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم استان هرمزگان ساخته شده است به 33 باب رسید.

این مدارس که 140 کلاس درس دارد در حال حاضر پذیرای صدها دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که پیش از این در اماکن نامناسبی مشغول به تحصیل بودند.

بنیاد برکت برای ساخت این مدارس مجموعاً 113 میلیارد و 650 میلیون ریال هزینه کرده است.

مدارس یاد شده از استانداردهای مناسب ساخت اماکن آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی برخوردار است.

بندرلنگه، بندرجاسک، بندرعباس، بشاگرد، سیرک، میناب، قشم، پارسیان، رودان، حاجی‌آباد، هرمز و خمیر، مناطقی هستند که مدارس برکت در آن‌ها ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

بیش‌ترین تعداد این مدارس در میناب (هفت‌باب)، بندرجاسک (پنج باب)، بندرلنگه و بشاگرد (هرکدام چهار باب)، توسط مدرسه‌سازان بنیاد برکت ساخته شده است.

امروزه بنیاد برکت نهادی نام آشنا در میان مردم مناطق محروم استان هرمزگان و بسیاری از آنان از خدمات بنیاد برکت برخوردارند.

در همین حال کار ساخت هفت باب مدرسه دیگر با 42 کلاس درس توسط بنیاد برکت با اعتباری به میزان 55 میلیارد و 692 میلیون ریال در این استان در جریان است.

رهبر معظم انقلاب به مسؤولان بنیاد برکت توصیه کرده‌اند که یک‌هزار باب مدرسه در روستاها و مناطق محروم کشور تأسیس کند.

این بنیاد تاکنون قراردادهایی برای ساخت 824 باب مدرسه منعقد کرده که 619 مدرسه از این تعداد ساخته شده یا آماده‌ی بهره‌برداری است.

مدارس ساخته شده یا در حال ساخت برکت در کل کشور ظرفیت پذیرش بیش از 85 هزار دانش‌آموز را دارد و یک هزار و 235 روستا را تحت پوشش قرار می‌دهند.

تاکنون 3 هزار و 390 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت برای مدرسه‌سازی در کشور هزینه شده است.

تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به 33 باب رسید