دستگیری 303 شکارچی متخلف در خراسان جنوبی

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
دستگیری 303 شکارچی متخلف در خراسان جنوبی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی‌های منظم و حضور مستمر و شبانه‌روزی محیط‌بانان حفاظت محیط زیست در مناطق استان تعداد 303 نفر شکارچی متخلف از ابتدای سال گذشته تاکنون دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، مسعود مستقیم صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پیشگیری از وقوع شکار و تخلفات زیست محیطی یکی از مهم‌ترین وظایف ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان است.

وی افزود: با تلاش مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی تعداد 103 نفر از شکارچیان و متخلفان زیست محیطی قبل از ارتکاب جرم و صدمه زدن به محیط زیست و حیات وحش دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه پیشگیری از وقوع شکار و تخلفات زیست محیطی یکی از مهم‌ترین وظایف ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های منظم و حضور مستمر و شبانه‌روزی محیط‌بانان حفاظت محیط زیست در مناطق استان تعداد 303 شکارچی متخلف از ابتدای سال گذشته تاکنون دستگیر شدند.

مستقیم تصریح کرد: تعداد 103 نفر از آن‌ها در حین آغاز به شکار و قبل از انجام شکار غیرمجاز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: تلاش و حضور فعال یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در سطح مناطق تحت مدیریت و آزاد خراسان جنوبی ضریب امنیت و حفاظت در مناطق را افزایش داده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: 85 درصد از شکارچیان دستگیر شده مربوط به مناطق آزاد خراسان جنوبی است.

دستگیری 303 شکارچی متخلف در خراسان جنوبی
jkkjkjkjkj