در‌آمد 75 میلیونی و هزینه 139 میلیون تومانی آب و فاضلاب در سوادکوه

شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
در‌آمد 75 میلیونی و هزینه 139 میلیون تومانی آب و فاضلاب در سوادکوه

مدیر امور آب و فاضلاب سوادکوه از متوسط در‌آمد ماهانه 75 میلیون تومانی و هزینه 139 میلیون تومانی آب و فاضلاب در شهرستان خبر داد.

ابوطالب احمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، با اشاره به وجود 836 مشترک آب و فاضلاب در الاشت، گفت: 16 کیلومتر خط انتقال آب در الاشت وجود دارد و تا سال 88 شاهد دبی آب 20 لیتر در ثانیه بودیم و امسال هم دبی تا 15 لیتر در ثانیه داشتیم که شاهد کاهش آنی دبی تا 2 لیتر در ثانیه شدیم.

مدیر امور آب و فاضلاب سوادکوه از هزینه‌های آب و فاضلاب برای احیا، باز‌سازی، مطالعه وضعیت آب، نصب ژنراتور امور آب الاشت خبر داد و با بیان اینکه رگه آهکی موجود در الاشت برای نگهداری آب در محل چاه وجود دارد، افزود: متوسط دریافت ماهانه آب‌بها در الاشت یک تا یک و نیم میلیون تومان و هزینه متوسط آن 4 میلیون و 700 هزار تومان است و در طول 3 ماه اخیر، مبلغ 80 میلیون تومان برای آب شرب الاشت هزینه شده است.

احمدی با اشاره به اینکه سوادکوه و الاشت برای آب و فاضلاب، زیان‌ده هستند، گفت: متوسط درآمد ماهانه آب و فاضلاب سوادکوه مبلغ 75 میلیون تومان و متوسط هزینه آن 139 میلیون تومان است.

وی از برنامه‌ریزی برای برق‌رسانی به محل ایستگاه پمپاژ الاشت با مبلغ 180 میلیون تومان خبر داد و گفت: مبلغ 47 میلیون تومان برای انتخاب پیمانکار و مشاور به منظور حفر چاه جدید یا افزایش متراژ چاه تامین آب الاشت به بیشتر از 80 متر در نظر گرفته شده است.

در‌آمد 75 میلیونی و هزینه 139 میلیون تومانی آب و فاضلاب در سوادکوه